Toreiz daudzi nenojauta, ka šie vārdi kļūs par metodi jubilāres nākamo desmit gadu politiskajā darbībā, ko varētu dēvēt par Merkeles līderības metodi, raksta The Irish Times. Gadu pēc šīs lekcijas Vācijas kristīgo demokrātu līdere A. Merkele kļuva par pirmo kancleri sievieti valsts vēsturē. Bet 60 gadu jubileju 2014. gada 17. jūlijā viņa jau sagaida kā pārliecinoša Vācijas politiķu popularitātes reitingu līdere, daudzkārtēja žurnāla Forbes veidotā ietekmīgāko pasaules sieviešu topa līdere, neapšaubāmi ietekmīgākā Eiropas politiķe. Vācijā joprojām nav redzams politiķis, kurš spētu kļūt par viņas sāncensi - ne partijā, ne konkurentos. Viņa pati nupat kategoriski noraidīja baumas, ka grasoties pamest amatu pirms 2017. gada vēlēšanām, lai kļūtu par ANO ģenerālsekretāri.
Šonedēļ viņa aicināja viesus uz jaunu lekciju - Jirgena Osterhammela idejām par to, kā veidot Eiropas nākotni globalizācijas laikmetā -, un mediji jau jautāja, vai tajā var dzirdēt programmu viņas nākamajiem desmit gadiem?
Deutsche Welle analizē, kas ir bijis viņas panākumu pamatā. Viņa nav mainījusies kopš nokļūšanas amatā, joprojām pārlieku neizplūst emocijās, taču ir pilnībā fokusējusies uz mērķiem, ko vēlas sasniegt. Viņa neizrādās, jebkādas izmaiņas viņas frizūrā vai apģērbā bijušas gandrīz nemanāmas.
Izstūrējusi Vāciju cauri tās ekonomikas apdraudējuma gadiem, viņa pārliecinoši kļuvusi arī par Eiropas līderi, pēc kura scenārija Eirozonas valstīm tika palīdzēts tikai apmaiņā pret reformu plāniem.
Tagad A. Merkeles rokās ir pavedieni uz globālās situācijas sarežģījumiem. Vācija aktīvi iesaistījusies mēģinājumos mazināt spriedzi ap Ukrainu. Tajā pašā laikā norādījusi amerikāņiem, ka Vācijas izspiegošana nav tas, ko gaida no sabiedrotajiem.