Pērn adopcijas reģistrā ir reģistrēti 1294 bērni, liecina LM dati. Pagājušajā gadā uz ārvalstīm, galvenokārt Franciju, Itāliju, ASV, tika adoptēti 144 bērni. No tiem vecumā līdz trim gadiem tikai 17 bērnu, un 32 ģimenes adoptējušas divus bērnus vienlaicīgi, liecina ministrijas uzskaitītie dati. Visvairāk uz ārvalstīm tika adoptēti bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem - 55 bērni. Savukārt Latvijā tajā pašā laika periodā tika adoptēti 110 bērni. Septiņas ģimenes adoptēja divus bērnus vienlaicīgi, bet vecumā līdz trim gadiem Latvijā mājas atrada 58 bērni, vecumā no 10 līdz 18 gadiem tika adoptēti seši bērni.
Likumdošana noteic, ka adoptēt bērnu Latvijā var ikviens no 25 gadu vecuma. Netiek izvirzītas speciālas prasības ģimenes stāvoklim. Bērnu var adoptēt gan laulāts pāris, gan viena pati persona. Adopcijas procesa gaitā tiek izvērtēta ģimenes piemērotība un atbilstība bērna uzturēšanai un audzināšanai. Vecāku atbilstības izvērtēšana sākas ar sarunu bāriņtiesā. Bāriņtiesa ne vairāk par pusgadu vērtē, vai potenciālie vecāki spēs uzņemties atbildību par bērnu.
Adoptētājam ir tiesības saņemt uzturnaudu vai pabalstu uzturam laikposmam, kurā bērns atrodas adoptētāja aprūpē. Valsts garantētās atlīdzības apmērs ir 49,80 eiro mēnesī. Savukārt vienreizējās atlīdzības apmērs ir 1422,87 eiro par katru adoptēto bērnu, bet jāteic, ka šāda atlīdzība netiek piešķirta, ja tiek adoptēts otra laulātā bērns.
Bez adopcijas ir arī citas formas, kas ļauj uzņemties rūpes par bērnu, - aizbildnība, audžuģimene (aprūpe līdz brīdim, kamēr bērns var atgriezties savā ģimenē) un viesģimene.