Android visapkārt
Mobilajiem tālruņiem veltītajā ikgadējā pasākumā Android bija visur. Tā lepni gozējās prominento ražotāju HTC, Motorola, Sony Ericsson un pat Garmin-Asus tālruņos. Operētājsistēma ir pietiekami jaudīga un vienkārša vienlaikus, lai tā patiktu ikdienas lietotājiem. Savukārt ražotājus vilina fakts, ka par Android nav jāmaksā. Turklāt tā ir atvērtā koda programma, kas ļauj ikvienam puslīdz prasmīgam programmētājam radīt savu aplikāciju, kas sastrādāsies ar operētājsistēmu. Iespēja modificēt Android pēc patikas ļauj vienai operētājsistēmai dažādos tālruņos izskatīties atšķirīgi.
Android nebija vienīgā programma, ko Fire de Barcelona paviljonos aplūkoja nepilni 50 tūkstoši cilvēku. Jaunu uz Linux bāzes būvētu operētājsistēmu MeeGo izrādīja Somijas koncerns Nokia. Tā radusies, sapludinot Nokia tālrunī N900 redzēto sistēmu Maemo ar Intel produktu Moblin, tomēr pasākumā vēl nebija aplūkojama.
Soli tālāk spēra cits gigants Microsoft, pēc vairāku mēnešu solīšanas un vilcināšanās izrādot Windows Phone 7 Series operētājsistēmu, kas aizstās sestās sērijas Windows Mobile. Salīdzinot ar priekšgājēju, tā ir mazliet vienkāršota. Microsoft atteicies no sīkajām ikonām un balstījis operētājsistēmu un multitouch tehnoloģiju. Sekojot modes tendencēm, septītās sērijas operētājsistēma vērsta uz socializācijas portālu «apkalpošanu».
Operētājsistēmu izgatavošanā iesaistījusies arī kompānija Samsung, pirmoreiz mēģinot radīt bāzes programmu viedtālruņiem. Tā nosaukta par Bada.
Nākotnes trīs vaļi
Interesants pavērsiens notika foruma pēdējā dienā, kad Google vadītājs Ēriks Šmits paziņoja, ka kompānijas labākie programmētāji turpmāk pievērsīsies mobilo platformu attīstīšanai. Google definējis trīs darbības stūrakmeņus - skaitļošanas jaudu, savstarpējo savienojamību un mākoņu skaitļošanu -, kas būšot veiksmes garants nākotnes mobilajā pasaulē.
Google boss zina, ko runā, jo tālruņu tirgus aug ļoti strauji - ik dienu pasaulē tiek pārdoti vairāk nekā 60 tūkstoši tālruņu ar Android operētājsistēmu. Ņemot vērā, ka mobilo sakaru ierīču lietotāju skaits pasaulē pietuvojies pieciem miljardiem, šis tirgus piedāvā gandrīz neizsmeļamas peļņas iespējas tiem, kuri spēs tās izmantot.