Šā lēmuma rezultātā Augstā tiesa tuvākajā laikā lems arī par prettiesiskā iesaldēšanas rīkojuma - kas 2012. gada 20. aprīlī tika pieņemts attiecībā uz Aivara Lemberga aktīviem - atcelšanu. Tādējādi tiks atcelti visi no šā rīkojuma izrietošie ierobežojumi rīcībai ar Aivara Lemberga mantu. Tāpat prasītājiem, Latvijas kuģniecības meitas sabiedrībām, būs pienākums atlīdzināt A. Lembergam tiesāšanās izdevumus un zaudējumus, kas viņam radušies no iesaldēšanas rīkojuma pieņemšanas un ar to saistītajām prasītāju prettiesiskajām darbībām.
A. Lemberga advokāte Vineta Čukste jau paziņojusi, ka «Anglijas tiesa ir pilnībā piekritusi Aivara Lemberga argumentiem un atzinusi, ka ne Anglijas, ne Eiropas Savienības tiesības nedod pamatu uzskatīt, ka Aivars Lembergs būtu slēdzis apstrīdētos frakta līgumus». Tajā pašā laikā gan no Anglijas Augstās tiesas paziņojuma neizriet, ka tiesa šo jautājumu būtu vērtējusi pēc būtības, turklāt A. Lembergs arī savā pieteikumā apstrīdēja vien tiesas jurisdikciju, kas tika skatīts četras dienas ilgā tiesas sēdē 2011. gada nogalē un 2012. gada aprīlī. Prasības iesniedzēji par nākamajiem soļiem pagaidām komentārus nesniedz.
Anglijā notikušais process ir LK holdingu pārņēmušā Vitol tiesāšanās ar personām, kuras, viņuprāt, holdingu nelikumīgi iztukšojušas. Proti, vairākas ārzonu kompānijas tiek vainotas vairāk nekā 60 kuģu frakts darījumu noslēgšanā par mākslīgi zemām likmēm 2003.-2005. gadā, tādējādi nodarot LK zaudējumus 57 miljonu latu apmērā. Prasība tika vērsta arī pret A. Lembergu, uzskatot, ka viņš saistīts ar šo frakta līgumu slēgšanu.