«Vienmēr ir bijusi laba un atbildīga tradīcija, ka nelielās devās alkohols uzlabo sarunu procesu, taču šobrīd mēs vairs nerunājam par delegātu, kurš bārā iedzer kādu malku,» uzrunā asamblejas budžeta komitejai uzsvēra Dž. Torsela, kritizējot diplomātus, kuri reibumā traucējuši sarunas par ikgadējā budžeta apstiprināšanu.
Izskanējušas runas par diplomātiem, kuriem pārmērīgais alkohola patēriņš pat izsaucis vemšanu. Dž. Torsela aicināja atstāt iereibušos kolēģus ārpus sarunu telpām, kuras rosināja noteikt par «bezalkohola zonām».
Lai gan neviena valsts netika kaunināta pārējo priekšā, daļu vainas uzņēmusies Krievija, ziņoja CNN. Sarunā ar raidsabiedrību Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins uzsvēra: «Sesijās nedrīkst notikt dzeršana. Es savai delegācijai par to nodošu ļoti skaidrus norādījumus.»
Taču, kā skaidroja prestižais izdevums Foreign Policy, alkohola lietošana ir sen iedibināta sarunu tehnika, proti, tāds kā «sociālais lubrikants, ko piedāvā, lai mīkstinātu pretinieka nostāju, vai arī vienkārša laika novilcināšanas taktika, lai atliktu lēmuma pieņemšanu līdz pēdējam brīdim».