Saskaņas centra deputāts Andrejs Elksniņš, kurš tāpat kā Jānis Klaužs (ZZS) bija aicinājis svītrot normu, kas paredz amatpersonu lietu izskatīšanu paātrinātā kārtībā, atsaucās uz tiesībsargājošo iestāžu negatīvajiem atzinumiem. Likums jau paredzot, ka ikvienam ir tiesības uz procesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Uz to, ka Ģenerālprokuratūra un Tieslietu ministrija aicināja saglabāt šo pantu iepriekšējā redakcijā, norādīja arī Kārlis Seržants (ZZS). «Prokuroriem, tiesnešiem, advokātiem ir vismaz 15 iemeslu, uz kuru pamata var lūgt atcelt tiesas sēdi. Varbūt ir jāsamazina šo iemeslu skaits,» piedāvāja K. Seržants. Viņš arī piebilda, ka tiesas priekšsēdētājam ir iespēja pavaicāt tiesnesim, kāpēc kādas lietas izskatīšana ir atlikta, piemēram, uz 13 mēnešiem.
Runa ir par apsūdzību Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniekam Egilam Helmanim (NA). Taču kā pirmais, kura dēļ likuma grozījumi it kā esot rakstīti, visbiežāk minēts ZZS sabiedrotais Ventspils mērs Aivars Lembergs, kuram gan ir piemērots drošības līdzeklis, kas liedz pilnvērtīgi veikt domes priekšsēdētāja pienākumus. Andrejs Judins (Vienotība), pēc kura priekšlikuma izmaiņas likumā ir pieņemtas, sēdē sacīja, ka sabiedrības interesēs ir, lai smagos noziegumos apsūdzētas amatpersonas nepiedalītos lēmumu pieņemšanā.
Vairāki politiķi gan tagad norāda, ka ir citi veidi, kā ierobežot apsūdzētu pašvaldību deputātu iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā. Piemēram, Saeimā jau vairāk nekā pirms gada ir iesniegti grozījumi likumā par pašvaldību deputātu statusu, un tie paredz iespēju ierobežot kriminālvajātu domnieku piedalīšanos domes sēdēs un citu institūciju darbā. Lolita Čigāne (Vienotība) atgādināja, ka pirms gada politiķi no partijām, kas tagad piesauc šo projektu, to nav atbalstījuši, vēršoties pie Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK. Daļa deputātu cer, ka līdz ar šo grozījumu spēkā stāšanos arī Satversmes tiesa varētu sākt strādāt pilnā sastāvā, jo kopš 2011. gada vasaras pilnvaras ir apturētas tiesnesei Vinetai Muižniecei, kura kā bijusī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja ir apsūdzēta par komisijas protokola viltošanu. Šīs lietas izskatīšana Augstākajā tiesā plānota 19. jūnijā.