Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

Ar aizsardzību iestumj uzbrukumu

Bikli sāka, taču droši spēra pirmo soli - tā var raksturot Latvijas dāmu basketbola izlases pirmo spēli 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā viesos pret Rumāniju (76:47). Otrdien jātiekas ar Izraēlas komandu.

Pretinieces «pamodās» agrāk

Pirms kvalifikācijas turnīra rumānietes neslēpa, ka nelolo cerības apsteigt grupas favorītes Latvijas basketbolistes, tādēļ koncentrēsies cīņām ar Serbiju un Izraēlu par otro vietu grupā. Protams, laukumā tika dziedāta pavisam cita dziesma, un vismaz spēles sākumā mājinieces latvietēm ceļu negrieza. Par Latvijas izlases spēku gan bija neliela neziņa, jo komandu pirmo reizi pārņēmis ārzemju treneris Georgs Dikeulaks, turklāt jāiztiek bez pēdējo gadu pārliecinošās uzbrukuma līderes Anetes Jēkabsones-Žogotas.

Pirmās spēles satraukumu ātrāk pārvarēja laukuma saimnieces, kuras vairākkārt ar tālu pirmo piespēli apsteidza vēl aizsardzībā nostiprināties nepaguvušās Latvijas basketbolistes, iegūstot nelielu pārsvaru (13:10, 17:11). Viešņas vairākkārt neveiksmīgi meklēja spēlētājas, kuras uzņemtos iniciatīvu uzbrukumā, pirmajā ceturtdaļā pieļaujot desmit (!) kļūdas.

Kārkliņa sāk ofensīvu

Grieķis Dikeulaks pirms spēles mierināja, ka, ja arī uzbrukums vēl nav pilnīgā kārtībā, tad par spēlētāju sniegumu aizsardzībā viņš ir vairāk nekā pārliecināts. Lielā mērā ar agresīvu aizsardzību izdevās lauzt spēles gaitu. Otrās ceturtdaļas sākumā izdevās arī dažas veiksmīgas epizodes uzbrukumā, kas ļāva izlīdzināt spēles gaitu (18:19, 22:24). Dzirksteli, kas ļāva uzliesmot Latvijas komandas uzbrukumam, perioda otrajā pusē piešķīla saspēles vadītāja Kristīne Kārkliņa, kas vairākas reizes piespieda rumānietes kļūdīties uzbrukumā, bet pie otra groza ar labām piespēlēm un precīziem metieniem sekmēja 15 punktu izrāvienu (no 20:24 uz 35:24). Tas arī izšķīra spēles iznākumu, jo cīņas turpinājumā Rumānijas basketbolistes vairs netika līdzi Latvijas izlases kurinātajam tempam, un viešņas svētdien mājup pārradās ar pārliecinošu uzvaru (76:47) bagāžā.

Gaidām Izraēlu

Rumānijas izlases fons, iespējams, nebija pateicīgākais, lai novērtētu šī Latvijas izlases modeļa spēku. Otrdien, visticamāk, sagaida krietni nopietnāks pārbaudījums - Arēnā Rīga jāuzņem Izraēlas izlase, kas pirmajā spēlē savā laukumā sakāva Serbiju (93:65).

Pirms gada gan Izraēlas komandai Latvija nebija veiksmīga - 2009. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā nācās palikt pēdējā vietā D apakšgrupā.

Divu riņķu turnīrā tiks noskaidrotas divas labākās komandas, kuras kvalificēsies finālsacensībām Polijā.