Šādi rīkojoties, kampaņas veidotāji ar pilsētas reputāciju riskē vairāk, nekā paši apzinās. Esmu pārliecināts, ka šī kļūme nav bijusi Rīgas pilsētas vadītāju vēlme, bet gan traģiska kļūda, ko izraisījuši entuziasti ar savām nepārdomātajām aktivitātēm un bez nopietnas pieredzes tūrisma galamērķu, pilsētu vai valstu tēla veidošanā.
Mēs dzīvojam pasaulē, kurā valda pastāvīga konkurence gan starp cilvēkiem, gan uzņēmumiem, bet visvairāk starp radošām idejām. Pasaulē, kurā ik sekundi rodas gūzma jaunu ideju, tikai visspēcīgākās, radošākās un veiksmīgākās nokļūst uz lielās skatuves, lai saņemtu pelnīto uzmanību. Starpvalstu konkurences gadījumā, piemēram, Baltijas valstu un pārējo reģiona valstu kontekstā, arī pastāv sīva konkurence par cilvēkiem, naudu un idejām. Es priecājos, ka Rīga ir nolēmusi veidot pilsētas zīmolu un, izmantojot reklāmas kampaņas, demonstrēt pilsētas spēku un pievilcību. Tas ir nepieciešams arī Rīgas iedzīvotājiem. Taču kampaņas Live Riga veidotāji nopietni riskē ar pilsētas reputāciju un zīmolu. Rīga ir izvēlējusies sevi pozicionēt kā pirmās Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu - tas labākajā gadījumā samulsina kaimiņvalstis (piemēram, igauņu un vācu vēsturnieki uzskata, ka pirmoreiz eglīte tika rotāta Tallinas pilsētas laukumā 1441.g.), bet sliktākajā gadījumā liek domāt, ka Rīga un Latvija vēlas kļūt pazīstama kā vieta, kas uzmanību piesaista nevis ar saturu, bet ar apšaubāmām mārketinga metodēm (Live Riga kampaņa seko tūlīt pēc «meteorīta» reklāmtrika). Teiciens «labāk sliktas ziņas nekā vispār nekādu ziņu» neattiecas uz zīmola veidošanu. Tām unikālajām priekšrocībām, kuras vēlaties ņemt zīmola izveides pamatā, jābūt reālām un neapšaubāmām. Ar aptraipītu zīmolu produktam ir grūti izveidot labu reputāciju.
Tūrisma galamērķu zīmolu veidošana patlaban ir ļoti aktuāla. Tūrisma produktu zīmoli tiek veidoti, izmantojot konkrētās vietas priekšrocības, kuras pavēsta cilvēki, kas šo vietu jau ir apmeklējuši. Šiem zīmoliem piemīt arī neredzamas psiholoģiskās un sociālās vērtības, un tieši šajā lauciņā pieļautās kļūdas ir visgrūtāk labot. Riski, veidojot kampaņas pilsētām vai valstīm, kas maldina cilvēkus, ir lielāki nekā vairākumā citu gadījumu, jo ieguldītais darbs un izmaksas ir daudz lielākas. Šādi veidota Ziemassvētku eglītes kampaņa, iespējams, gūtu atsaucību Jaunzēlandē, ja Rīga izvēlētos sevi tur reklamēt, taču Igaunijā tā ir izraisījusi apjukumu un sarūgtinājumu. Kampaņa radījusi iespaidu, ka tās veidotāji līdzīgi kā meteorīta kampaņas gadījumā ar strīdīgiem faktiem vēlējušies izraisīt diskusiju vai konfliktu, kas pievērstu uzmanību. Taču reklamējamā produkta - Rīgas kā tūrisma galamērķa - pievilcība aiz šā strīda ir zudusi. Pilsētas zīmolam vajadzētu demonstrēt priekšrocības, kas piemīt galamērķim atšķirībā no citiem galamērķiem, un radīt pozitīvu iespaidu par tās pasūtītājiem.