Igaunijas Drošības policija ceturtdien paziņoja, ka Arctic Sea nolaupītāju vidū ir seši Igaunijas iedzīvotāji, no kuriem tikai viens ir Igaunijas pilsonis, nevis četri, kā sākotnēji paziņoja Krievijas amatpersonas. Ziņots, ka divi nolaupītāji esot Latvijas pilsoņi, tomēr Latvijas Ārlietu ministrija līdz ceturtdienas vakaram nebija saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no Maskavas.
Jūrnieki aiz restēm
Avoti Krievijas prokuratūrā informējuši, ka astoņi apkalpes locekļi nogādāti uz Lefortovas cietumu Maskavā. Par viņu statusu nolaupīšanas lietā vēl lemšot, bet jūrnieki varēšot būt brīvi tikai pēc tam, kad pierādīšot, ka nav saistīti ar kuģa noslēpumaino pazušanu pagājušajā mēnesī, raksta Interfax. Par nolaupītāju atrašanās vietu ziņu nav.
Izdevies uzzināt, ka pēc Arctic Sea komandas ierašanās Maskavā radinieki ar viņiem neesot varējuši sazināties. Savukārt jūrnieku tuvinieki atteikušies runāt ar medijiem.
Pratināšanas laikā Arctic Sea apkalpes locekļi apstiprinājuši iepriekš izskanējušo informāciju, ka 24.jūlijā Baltijas jūrā Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos viņiem uzbrukuši pirāti, kas bija tērpušies policijas formās.
Televīzijas kanāls Rossija demonstrējis vēl Kaboverdē tapušu sižetu, kurā viens no jūrniekiem stāsta, ka kuģa komanda izrādījusi pretestību nelūgtajiem viesiem.
Noraida spekulācijas
Krievijas pastāvīgais vēstnieks NATO Dmitrijs Rogozins ceturtdien kategoriski noraidīja minējumus, ka Arctic Sea vedis kādu slepenu un vērtīgu kravu.
«Tā vietā, lai spekulētu par kravu, ko veda Arctic Sea, un izdomātu iemeslus, kādēļ Krievija izmantoja savus jūras spēkus, lai glābtu apkalpi, kurā bija Krievijas pilsoņi, Eiropas ierēdņiem vajadzētu no šā incidenta gūt svarīgu mācību,» sacīja D.Rogozins.
D.Rogozina dusmas izpelnījušies bijušā Igaunijas bruņoto spēku komandiera Tarmo Keutsa izteikumi, ka Arctic Sea, iespējams, vedis spārnotās raķetes uz Irānu.
Krievijas pārstāvis uzskata, ka uzbrukumu kravas kuģim veicis labi organizēts pirātu konsorcijs.