Dzīvojamās mājas Buru ielā 9 pērn piemeklēja dažādas avārijas - uzkrājās gruntsūdeņi pagrabā, bet martā iebruka kāpņutelpa. Savukārt augustā tos nopostīja ugunsgrēks. Bet jau pērn novembrī abas mājas tika nojauktas. Tomēr namu iedzīvotāji rēķinu no RNP saņēmuši vēl, piemēram, pērn 16. decembrī. Konkrētajā rēķinā norādīta apsaimniekošanas maksa 3,08 eiro, kā arī maksa par avārijas remonta darbiem - 50,54 eiro.
RNP preses pārstāve Santa Vaļuma aģentūrai LETA apliecināja, ka dzīvojamo māju Buru ielā 9 Rīgā iedzīvotāji ik mēnesi saņem pārvaldīšanas un apsaimniekošanas rēķinus. Viņa skaidroja, ka atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem pārvaldniekam ir jānodrošina obligātās pārvaldīšanas darbības - šajā gadījumā lielākā daļa pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmes pozīciju neesot attiecināma uz faktiskajiem un nepieciešamajiem apsaimniekošanas izdevumiem, jo dzīvojamās mājas ir nojauktas.
Neskatoties uz to, ka mājas vairs neeksistē, iedzīvotājiem pieder dzīvokļa īpašumiem piesaistītās zemes domājamās daļas, skaidroja S. Vaļuma. Līdz ar to pārvaldniekam esot jānodrošina teritorijas uzturēšana un kopšana atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Sagatavotajos rēķinos iekļauti pārvaldnieka izdevumi par sētnieka pakalpojumiem, par juridiskajiem pakalpojumiem, piemēram, parādu piedziņa, sacīja RNP pārstāve.
Viņa arī uzsvēra, ka uzkrājuma veidošana rēķinos nav iekļauta. 2015. gada rēķinos iekļautas izmaksas par veiktajiem avārijas situācijas novēršanas darbiem.
Jau ziņots, ka no Buru ielas 9 iemītniekiem pašvaldība regresa kārtībā piedzīs namu nojaukšanas izmaksas. Iemītnieki notikušajās nelaimēs vaino RNP, tāpēc šīs summas maksāt nevēlas un plāno vērsties tiesā.
Iepriekš Rīgas domes opozīcijas deputāts Valdis Gavars (Vienotība) pārmeta pašvaldībai ņirgāšanos par nodegušās un nojauktās ēkas Buru ielā 9 bijušajiem dzīvokļu īpašniekiem, liekot viņiem maksāt nekustamā īpašuma nodokli, turklāt pēc paaugstinātā tarifa, jo viņi tur vairs nav deklarējušies.