B. Obama uzsvēra, ka Irāna jau nonākusi starptautiskās sabiedrības sankciju varā, par ko lielā mērā jāpateicas amerikāņu diplomātijas spēkam. ASV apņēmusies vairot spiedienu pret Teherānu, taču «miermīlīgs risinājums šim jautājumam arvien ir iespējams un ir pat vēlamāks. Ja Irāna mainīs kursu un pildīs saistības, tā varēs atkal pievienoties valstu kopienai.»
Savā uzrunā ASV prezidents neaizmirsa arī asiņaino konfliktu Sīrijā, kur tauta iestājas pret valdošo režīmu. B. Obama uzsvēra, ka ir pārliecināts, ka Sīrijas prezidents Bašārs el Asads «drīz sapratīs, ka pārmaiņu spēks ir neatgriezenisks», un solīja iestāties pret vardarbību.
Ikgadējā uzrunā Kongresam galveno uzmanību prezidents veltīja ASV ekonomikai. Tā ir trešā un pēdējā B. Obamas uzruna par stāvokli valstī šīs prezidentūras laikā, jo jau novembrī notiks ASV prezidenta vēlēšanas. B. Obama asi kritizēja ekonomisko nevienlīdzību un, lai to mazinātu, aicināja palielināt nodokļus turīgākajam iedzīvotāju slānim. «Uz spēles ir liktas nevis demokrātu vai republikāņu vērtības, bet gan amerikāņu vērtības, un mums tās ir jāatgūst.»
Demokrāta B. Obamas pozīcijai nepiekrīt republikāņi, kas iestājas pret nodokļu paaugstināšanu. Starp abām pusēm pirmsvēlēšanu laikā arvien asāk iezīmējas neatrisinātās domstarpības. Republikāņi uzstāj, ka nedrīkst palielināt nodokļu slogu pat bagātākajiem amerikāņiem, jo tas kavēšot ekonomikas atgūšanās procesus. Republikāņi prezidentu apsūdz mēģinājumā veicināt šķiru karu, cerot šādi sekmēt savu pārvēlēšanu. Viņi gaidāmās vēlēšanas jau nodēvējuši par referendumu, kurā tautai jālemj par prezidenta «neveiksmīgo politikas kursu».
Indiānas štata gubernators Mičs Denjelss runu nodēvēja par nabadzības piesaucēju. «Neviena no visām Obamas prezidentūras iezīmēm nav bijusi skumjāka par šiem nebeidzamajiem mēģinājumiem mūs šķirt, sekmēt daļas amerikāņu labklājību, nodarot pāri citiem,» gubernatora izteikto Republikāņu partijas komentāru citēja raidsabiedrība BBC.
Politikas analītiķi raidorganizācijai CNN 65 minūšu garo uzrunu Kongresam novērtēja kā «politiski gudru runu», kas apmierinās demokrātu vēlētāju gaidas, kā arī palīdzēs iekarot vēl neizlēmušo atbalstu.