Vecmīlgrāvja Attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja
Ziemeļblāzma ar savu bagāto kultūrvēsturi, tradīcijām, pat ar unikālo arhitektonisko veidolu ir svarīga vietējiem iedzīvotājiem, visiem rīdziniekiem un visai Latvijai. Protams, to vajag «atdzīvināt» kā princesi - ar skūpstu un mīlestību. Svarīgi, lai vietējie varētu saturīgi attīstīt savus talantus un pavadīt brīvo laiku, lai katrai gaumei atrastos kas piemērots. Liela nozīme būs bibliotēkai ar bagātīgu grāmatu klāstu. Šeit taču ir lielākā balles zāle Latvijā! Kāpēc lai te nenotiktu starptautiski balles un sporta deju konkursi? Ne jau tikai Rundālē var inaugurēt prezidentus un rīkot pieņemšanas pilī. Teātri, koncerti, izstādes, dzejas lasījumi, kino, zaļumballes parkā... Kur vēl tā ir? Var tikai novēlēt - lai darbiniekiem pietiek spēka to visu īstenot. Sakāt skaista vieta, bet tālu? Kāpēc tad mums nav tālu uz Rīgas centru vai citām Latvijas vietām? Attālums taču abos virzienos vienāds. Brauc 2., 24., 19., 29. autobuss, 200., 224. mikroautobuss, bet elektriskais vilciens līdz Ziemeļblāzmas dzelzceļa stacijai 20 minūtēs atved. Pat veloceliņš pie mums atved.
Tatjana Krivenkova
Tautas tēlotājas mākslas studijas Ziemeļblāzma vadītāja
Augusts Dombrovskis veidoja šo kompleksu vietējai «lietošanai», un, man liekas, tieši tā ir atbilde. Man vienmēr šķiet patīkami viesoties tur, kur cilvēki labi dzīvo paši sev. Strādājot kultūras centrā, redzu, cik tas ir nepieciešams vietējiem. Cilvēki nāca uz nodarbībām arī tad, kad nebija apkures, - ziemā! Es priecājos par rekonstrukciju. Centra galvenā funkcija būtu panākt, lai uzlabojas dzīves kvalitāte ne tikai caur iespēju baudīt kultūru. Lielas cerības lieku uz to, ka pilsētas vadība beidzot sāks risināt infrastruktūras problēmas. Pati bieži vien nervozēju, sēžot sastrēgumos, skaitot nebeidzamas kravas vagonu virtenes, braucot uz kādu pasākumu centrā. Tas vēl viens arguments kultūras centra nepieciešamībai uz vietas. Vajadzētu sakārtot arī tuvāko apkārtni - kaut ar talku palīdzību - un apzināt vietējos gidus, kas varētu izrādīt apkārtni. Pilī plānotās izstādes man liekas interesantas, un uzskatu, ka mums pamatā jārāda augstas kvalitātes profesionālā māksla. Esmu droša, ka būs atsaucība no mākslinieku puses, jo Dombrovska vārds raisa viscēlākās jūtas. Mums ļoti paveicās ar attīstības direktori, tamdēļ ir sajūta, ka ar pils «iekšām» viss būs kartībā - atliek vien to darīt zināmu rīdziniekiem un pilsētas viesiem.
Roberts Mūzis
Gleznotājs, vecmīlgrāvietis
Uz Ziemeļblāzmu tagad vairāk raugos nostalģiski, jo pils dzīve bija stipri apstājusies. Kādreiz te atradās apkaimē vienīgais kinoteātris, lejā, pagrabā, bija sporta centrs un, protams, notika atpūtas vakari, balles. Nekas cits toreiz mums nebija pieejams. Grūti ir otrreiz iekāpt tajā pašā upē, tāpēc droši vien vajag jaunas idejas. Jāsaprot, ko tagad cilvēki vēlas. Būtu jāceļ pils prestižs. Man tāda doma, ka varbūt domei būtu jāpiešķir šeit telpas, piemēram, kādam starptautiskam centram, kur apgrozītos cilvēki. Bet varbūt vajag tieši pretēji - kāpēc gan nevarētu būt, piemēram, boulings? Vai tā ir kultūra, nezinu, taču piesaiste katrā ziņā. Profesionālo mūziķu koncerti varētu būt, taču mūsdienu mērogiem tie ir ļoti intīmi pasākumi. Lai atpelnītu izdevumus, biļetēm jābūt ļoti dārgām. Nepieciešamas Rīgas domes dotācijas. Runājot par amatierpulciņiem, jāņem vērā apkaimes lielais krievu tautības iedzīvotāju skaits, kuriem piedāvājums nav pietiekams. Vajadzētu ko tādu, kas gan latviešiem, gan krieviem būtu pieņemams.
Viedokļus apkopoja Lana Kazlauskiene