Aizvien biežāk dzirdamas diskusijas par to, kā vajadzētu barot mazuļus, kādu pārtiku lietot uzturā, izvēlēties lielveikalu produkciju, pirkt pie vietējiem zemniekiem vai audzēt pašiem? Es cenšos nekrist galejībās un balansēt starp iepriekšminētajām iespējām, taču jāatzīst, ka lielveikalos pārtiku izvēlos sevišķi rūpīgi. Paslīd jau arī man kāja uz krabju nūjiņām, kurās no jūras produktiem neesot ne smakas, taču E cīsiņus un desas bērniem nedodu, augļus un dārzeņus ņemu ar uzlīmēm EKO, pēdējoreiz pat cepumus atliku atpakaļ, uz etiķetes izlasījusi - augu tauki. Taču, ja runa par zemnieku tirdziņiem, tad gan produktus iegādājos pēc skata, iepriekš novērtējot pašu pārdevēju. Reiz kādās izglītojošās austrumu filozofijas lekcijās saklausīju - ja jums nepatiks pārdevējs, no kura pērkat produktu, ēdiens nespēs nest gandarījumu un pozitīvu enerģiju. Pārliecinājos. Fakts!
Ja runa ir par pašu audzētiem dārzeņiem, pirmās dobes jau aizpildītas, un šajās brīvdienās pienāks kārta dzeltenajām pupiņām, gurķiem un kartupeļiem. Un kamēr es par vēderpriekiem prātoju, manā e-pastā pienākusi vēstule no veikala Dabas dobe saimnieces Lienes. Viņa stāsta, ka jau otro gadu ķērusies klāt akcijai Audzēsim kopā, kuras mērķis ir piedāvāt pilsētniekiem bioloģiskajās saimniecībās audzētus dārzeņus. Ideja ir vienkārša - jūs izvēlaties, kādus dārzeņus vēlaties (kartupeļus, burkānus, kāļus, rāceņus, brokoļus u. c.), gādīgie zemnieki no četrām saimniecībām tos iestāda, izaudzē, bet jau rudenī jūs saņemat maisus ar gatavu veselīgu produkciju. Kamēr pasūtītie dārzeņi uz lauka nogatavinās, varat braukt tos aplūkot, aprunāties ar audzētājiem un vienkārši pabūt pie dabas. Lieliski!
Ja es nebūtu tik strādīga un man nebūtu savu 10 vagu, noteikti jau stāvētu rindā. Tad nu tā - esmu jūs informējusi, un gādājiet, lai bērni ēstu veselīgu pārtiku!