Pat ja slimnīcai ir labs attaisnojums tam, kādēļ konkursa iznākums ir tieši tāds, viņasprāt, tās vadībai bija nekavējoties jānāk klajā ar paskaidrojumu, nevis jāgaida, kad gadījums pats nāks gaismā. «Jautājums par to, cik atbilstoša amatam ir slimnīcas vadība, kļūst arvien aktuālāks,» uzskata korupcijas pētniece.
SIA Rīgas firma Pamats piedāvājums slimnīcas tehnisko un palīgtelpu rekonstrukcijai bijis saimnieciski izdevīgākais, tam bija arī zemākā cena starp 11 pretendentiem. Par darbu veikšanu slimnīca būvfirmai maksās 583 249 latus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamā informācija. Konkursa komisiju vadījis slimnīcas ekonomikas direktora pienākumu izpildītājs Zigmārs Legzdiņš.
Slimnīcā apgalvo, ka no juridiskā viedokļa izslēgt būvfirmu no dalības konkursā tā nedrīkstēja, jo tiesa šo kandidātu nav atzinusi par vainīgu koruptīvos noziegumos, kā to prasa likums, skaidro slimnīcas pārstāve Romēna Namniece. Savukārt atlikt konkursu slimnīca negribēja, lai nekavētu attīstības plāna izpildi. Veselības ministrija uzsver, ka tai nav pamata apšaubīt konkursa godīgumu. «Līdz šim no citiem pretendentiem nav saņemta neviena sūdzība vai konkursa nolikuma apšaubījums. Arī IUB nav konstatējis juridiskus pārkāpumus,» teic ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.
Rudenī saistībā ar iespējamu kukuļošanu tika aizturēti slimnīcas valdes loceklis Arnis Kramzaks un saimniecības direktors Aivars Lisenko (TP), kā arī slimnīcas jaunā korpusa būvuzraugu pārstāvis SIA Projektu vadības un attīstības birojs valdes loceklis Raitis Muižnieks un SIA Rīgas firma Pamats līdzīpašnieks Aleksandrs Kreicers.