Vecmāte Rudīte Brūvere ar skolotāju Irēnu Bindemani 2003. gadā nodibināja biedrību Ģimenes šūpulis, kuras misija ir sniegt patvērumu, izglītību un palīdzību sievietēm, kuras gaida pasaulē nākam bērnu. 2004. gadā biedrībai tās mērķu īstenošanai tika uzdāvinātas lauku mājas ar zemi Jaunpalejas Beverīnas novada Kauguru pagastā.
Jaunpaleju mājas tiek atjaunotas un sakārtotas, lai sniegtu patvērumu vientuļām, pamestām, bez atbalsta palikušām grūtniecēm/jaunajām māmiņām; izveidotu izglītības un atbalsta centru jauniešiem un jaunajiem vecākiem, kas izplatīs zināšanas par reproduktīvo veselību, veicinot jaunatnes garīgo apzinīgumu un ģimenes vienotību, un tālākizglītošanās centru vecmātēm un primārās aprūpes darbiniekiem, lai popularizētu holistisku un humānu pieeju dzemdībām; nodrošinātu prakses vietu mājas dzemdībām, kur atbalsta un māca drošu dabisku dzemdību norisi.
Nodibinājums Fonds sabiedrībai sadarbībā ar biedrību Ģimenes šūpulis aicina ikvienu, kam rūp minēto mērķu īstenošana, iespēju robežās atbalstīt projektu finansiāli vai citādi iesaistīties Jaunpaleju atjaunošanas darbos.
Stāsta fonda valdes priekšsēdētāja Lāsma Rengarte: «Tā kā esam samērā jauna, pagājušā gada nogalē dibināta labdarības organizācija, finansiāli atbalstīt biedrības Ģimenes šūpulis projektu mums nebija iespējams. Taču mūsu spēkos ir sniegt informatīvo atbalstu, lai par šo projektu uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku. Ticam, ka Latvijā ir daudz krietnu un iejūtīgu cilvēku, kuri, tāpat kā mēs, vēlēsies palīdzēt.»
Ziedojumu projekta atbalstam var veikt, veicot pārskaitījumu uz fonda bankas kontu:
Nodibinājums FONDS SABIEDRĪBAI
Adrese: Raiņa bulv. 2-3, Rīga, LV-1050
Reģ. nr.: 40008149529
Banka: A/s Swedbank
SWIFT kods: HABALV22
Konta nr.: LV19HABA0551027082754
Iluta Ieviņa, nodibinājuma Fonds sabiedrībai sabiedrisko attiecību speciāliste
Fragments no Latvijas Pareizticīgās (autonomās) baznīcas (LP(a)B) arhibīskapa Viktora vēstules par komentāru Bīstami un absurdi (Diena, 15.02.2010.)
Latvijas Pareizticīgā baznīca (1920-1940) nekad nav bijusi Maskavas patriarhāta jurisdikcijā. 1992. gadā tika izdarīta baznīcas kanoniski tiesiskā viltošana: krievu pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāta eparhijas padome tika pārdēvēta ar tiesībpārņemšanas tiesībām, piešķirot vēsturisko nosaukumu Latvijas Pareizticīgā baznīca krievu pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāta sastāvā. Notika nevis 1936. gada statūtu korekcija, bet gan to samainīšana.
Kopš 1980. gada es vadīju Latvijā no Maskavas patriarhāta neatkarīgu pareizticīgo katakombu draudzi. No 1994. gada 19. augusta trīs draudzes sāka atklāti rīkot dievkalpojumus, tagad Konstantinopoles patriarhāta Latvijas Pareizticīgajā (autonomajā) baznīcā ir 14 draudžu. 2009. gadā Satversmes tiesa atcēla apstrīdamo Reliģisko organizāciju likuma (cara laiku) normu - likuma «Par reliģiskām organizācijām» 10. panta 3. daļu. Rajona tiesa apmierināja mūsu prasību, taču Tieslietu ministrija joprojām turpina likt šķēršļus, nevēlas reģistrēt kā vēsturisko baznīcu.