«Ar ārvalstu palīdzību vai bez tās režīma krišana ir mēnešu, nevis gadu jautājums,» Brīvās Sīrijas armijas komandieri pulkvedi Ahmedu Abdelu Vahabu citēja ziņu aģentūra AFP. «Ja mums būtu pretgaisa un prettanku raķetes, mēs ātri gūtu pārspēku. Taču, ja ārvalstis mums tās nedos, mēs tāpat uzvarēsim. Taču tas prasīs vairāk laika.»
Brīvās Sīrijas armija pirms tam ziņoja, ka tās komandcentrs no Turcijas pārcelts uz Sīriju. Tas palīdzēšot vienot Sīrijas opozicionārus kopīgā cīņā pret prezidentu B. el Asadu, un nākamais mērķis esot atbrīvot no režīma kareivjiem galvaspilsētu Damasku. Lai aizsargātos no režīma uzbrukumiem, netiek izpausta komandcentra atrašanās vieta.
Brīvā Sīrijas armija pirms tam daudz kritizēta par to, ka tās līderi, atrodoties Turcijā, neapjaušot patieso situāciju valstī un tāpēc arī nespējot vienot opozicionārus kopīgā cīņā. Komandcentra pārcelšana liecina, ka grupējums ir kļuvis spēcīgāks un organizētāks, taču ar to vien nepietiek, lai saliedētu opozicionārus, Bloomberg Businessweek brīdināja Maplecroft Tuvo Austrumu analītiķis Entonijs Skiners un uzsvēra, ka opozicionāri aizvien ir sašķelti.
Starptautiskās sabiedrības centieni apturēt vairāk nekā 18 mēnešu ilgo asinsizliešanu līdz šim nav devuši cerētos rezultātus. Aktīvisti norādījuši, ka kopš 2011. gada marta nemieros kopumā gājuši bojā jau vairāk nekā 27 tūkstoši cilvēku. ANO ģenerālsekretārs Bans Ki Muns un Arābu līgas īpašais sūtnis Lahdars Brahimi pēc tikšanās nedēļas nogalē brīdināja, ka situācija Sīrijā arvien vairāk apdraud mieru un stabilitāti visā reģionā.