Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Caur ērkšķiem uz rozēm

Pārspīlēti būtu teikt, ka VEF Rīga Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla izšķirošajā cīņā pret Tallinas Kalev/Cramo izlīda caur adatas aci, taču Igaunijas čempioni pamatoti var būt sarūgtināti par neizmantoto iespēju pirmo reizi sasniegt finālturnīru. Viņi sestdien Arēnā Rīga lielāko daļu spēles laika kontrolēja notikumus laukumā, taču, snaiperu Sanda Valtera un Kristapa Janičenoka iedvesmoti, izšķirošajos brīžos pārāki bija vefieši, uzvarot spēlē ar 84:78 un sērijā ar 2-1.

Pusfinālā VEF Rīga spēlēs ar BK Ventspils un Lietuvos rytas dueļa uzvarētājiem. Sērijas otrā spēle pirmdien pulksten 19 notiks Ventspilī (tiešraide Viasat Sport Baltic).

Jau pēc Rīgā notikušās abu komandu savstarpējās spēles VTB Vienotajā līgā Kalev/Cramo galvenais treneris Aivars Kūsmā norādīja, ka gatavojas BBL ceturtdaļfināla cīņām ar VEF Rīga, lai gan tobrīd abu vienību ceļu krsutošanās bija tikai viens no variantiem. Kalev pamatturnīra pēdējās spēlēs izdarīja visu, lai spēlētu ar VEF un bija arī tuvu panākumam.

Izšķirošām spēlēm raksturīgajā nedaudz nervozajā sākumā VEF ilgstoši nespēja trāpīt grozā. Tikai pirmās ceturtdaļas pašās beigās Sandim Valteram izdevās nedaudz uzlabot komandas precizitāti, bet viesi tikmēr jau bija ieguvuši solīdu handikapu (4:14). Rīdzinieki rezultāta starpību pamazām dzēsa, taču mājinieku pakaļdzīšanos laiku pa laikam piebremzēja trāpīgie Pāvela Uļjanko, Gregora Ārbeta un Tanela Soka tālmetieni. Puslaika beigās šķita, ka Kalev jau ir panākts (29:30), taču pretinieku sastāvā par sevi atgādināja Armands Šķēle - galvenokārt ar viņa pūlēm uzbrukumā viesi otrā puslaika sākumā bija «aizbēguši» (33:41).

VEF Rīga spēles gaitu lauza trešās ceturtdaļas vidū, kad divreiz pēc kārtas no distances precīzs bija Kristaps Janičenoks. Komandas kapteinis kopā ar Sandi Valteru kopš tā brīža iemeta septiņus no tovakar komandas realizētajiem astoņiem «trejačiem». Pēdējā ceturkšņa sākumā tieši Valtera tālmetiens ļāva pirmo reizi spēlē pārņemt vadību, kas netika atdota līdz pat cīņas beigām.

«Notika tas, par ko visas sērijas gaitā visvairāk baidījāmies, - iespēlējās rīdzinieku snaiperi,» pēc cīņas atzina Kalev/Cramo pārstāvošais Latvijas basketbolists Armands Šķēle. «Savukārt mēs sākām uzbrukumā pārāk steigties un izdarījām nepamatotus metienus.»

Pusfinālā intrigu netrūks jebkurā gadījumā - gan iespējamajā Latvijas klubu duelī, gan VEF un Lietuvos rytas divcīņā. Pērn rīdzinieki pusfinālā Kauņā pārspēja tieši Viļņas «avīžniekus» pirmo reizi BBL vēsturē izjaucot Lietuvas grandu finālu.

Sērijā līdz divām uzvarām Lietuvos rytas pēc spēles Viļņā (99:79) ir vadībā, bet otro reizi komandas pirmdien pulksten 19 tiksies Ventspilī. Nepieciešamības gadījumā trešā cīņa trešdien notiks Lietuvas galvaspilsētā.

8 pārķertās 9
2.IV 19.00 Ventspils - Lietuvos rytas (Viasat Sport Baltic)

Moldovas trauksmes zvans

Iepriekšējās nedēļas nogalē Moldovā notikušajā referendumā par atbalstu valsts kursam uz integrāciju Eiropas Savienībā vārda tiešā nozīmē pēdējā brīdī uzvaru ar 11,6 tūkstošu balsu pārsvar...