2015. gada 31. oktobrī Ziemeļsīnāja provincē avarēja lidmašīna, kas bija ceļā no Šarm eš Šeihas uz Sanktpēterburgu. Ņemot vērā notikušo, daļa aviokompāniju ir pārtraukušas lidojumus uz Šarm eš Šeihu un no tās. Iepriekš tas bija ļoti iecienīts galamērķis. Joprojām nav pietiekamas informācijas par pārlidojumu drošību šajā reģionā, tāpēc Ārlietu ministrija (ĀM) aicina ceļotājus atturēties no konkrētās lidostas izmantošanas.
Tūrisma firmas Tez Tour pārstāvis Konstantīns Paļgovs ir pārliecināts, ka visa nozare gaida pozitīvas ziņas no Civilās aviācijas aģentūras (CAA), kas atļautu atsākt vest tūristus uz Šarm eš Šeihu. Šim apgalvojumam piekrīt arī Novatours valdes loceklis Leonīds Močeņovs: «Nemitīgi sekojam līdzi situācijai, regulāri konsultējamies ar ĀM un citiem mūsu partneriem. Tiklīdz būs informācija, ka var lidot, esam gatavi to darīt.»
K. Paļgovs uzskata, ka situācija kūrortā jau kādu laiku ir mierīga, tāpēc cer, ka lidojumi atsāksies nākamā gada pavasarī. Turklāt viņš esot novērojis, ka ārvalstu firmas šai sezonā veido programmas, kurās iekļauj ceļojumus uz Šarm eš Šeihu, to varot uzskatīt par signālu.
Savukārt CAA pārstāve Dace Reichmane norāda, ka pēc pēdējām ziņām drošības pasākumu līmenis tur joprojām ir neapmierinošs. Viņa gan atzīmē, ka CAA nesaka kategorisku «nē» lidojumiem šajā virzienā, tikai līdzīgi kā ĀM neiesaka turp doties, galavārdu atstājot pašu aviokompāniju ziņā. Lai gan ir neoficiālas ziņas, ka galamērķis tiks atvērts jau pavasarī, D. Reichmanei pagaidām nav informācijas, kad vieta būs pietiekami droša: «Pie novērtējuma strādā starptautiska ekspertu grupa, kurā Latvija gan nav pārstāvēta, tomēr gaidām, kad tiks sniegts atzinums, tad to izvērtēsim un sniegsim savas rekomendācijas.»
Lai gan skaidrs, ka tūrisma firmas šo ierobežojumu izjūt arī finansiāli, jāatzīmē, ka tās veikli spējušas pārorientēties uz citu valstu piedāvājumu. «Nevarētu teikt, ka tas biznesu ir smagi ietekmējis, jā, protams, bija jāiegulda darbs, taču kaut kas atkrīt un kaut ko liekam vietā, piemēram, palielinājies pieprasījums pēc Grieķijas, Bulgārijas, Spānijas,» atklāj L. Močeņovs. Turklāt Šarm eš Šeiha nav vienīgais Ēģiptes kūrorts, šogad, tāpat kā iepriekš, visai labi sokas ar ceļojumiem uz Hurgadu, taču šī pilsēta, kā atzīmē K. Paļgovs, nav tik izsmalcināta.
Abi tūrisma firmu pārstāvji pārliecinoši teic, ka alternatīvu piedāvājumu Ēģiptei nav - viesnīcas un izklaide tur ir gan labā cenā, gan kvalitātē. Tomēr ĀM atgādina, ka, atpūšoties Hurgadā, Šarm eš Šeihā, Tābā, Nuveibi, Dahabā, labāk uzturēties apsargātajās viesnīcu teritorijās.
Politiskās un ekonomiskās situācijas stabilitāte Ēģiptē ir mainīga. Visā Ēģiptes teritorijā var notikt demonstrācijas. Tās galvenokārt tiek rīkotas piektdienās pēc lielās lūgšanas, jo Ēģiptē piektdiena un sestdiena ir brīvdienas. Pastāvīgi saglabājas draudi, ka demonstrācijas var pāraugt vardarbīgos protestos.