Par spīti negaidītajai pretimnākšanai, Krievijas vara un tās atbalstītāji dara visu iespējamo, lai traucētu oponentu iecerēm. Piemēram, ir aizdomas, ka hakeri populārajā mikroblogu vietnē Twitter no inficētiem datoriem uzbrūk kontiem, kas raksta par opozīcijas protestiem.
Solās būt 60 tūkstošu
Sākotnēji sestdienas protesta akcija bija paredzēta Maskavas sirdī esošajā Revolūcijas laukumā, tomēr vairāki opozīcijas kustību līderi un pilsētas vadība vienojās, ka šī vieta tik liela mēroga masu pasākumam nav piemērota, tāpēc demonstrācija tika pārcelta uz Bolotnajas laukumu, kas atrodas otrpus Maskavas upei.
Skandalozais nacionālboļševiks Eduards Ļimonovs, kurš vada kustību Cita Krievija, savā blogā paziņojis, ka ar saviem sekotājiem vispirms ieradīsies Revolūcijas laukumā, bet pēc tam dosies uz Bolotnajas laukumu, ziņo NEWSru.
Šāda iespējamība rada bažas, ka varētu atkārtoties pirmdien un otrdien protestu laikā pieredzētā policijas un karavīru vardarbīgā vēršanās pret protestētājiem, jo Maskavas mērija brīdinājusi, ka varasiestādes iejauksies, ja pirms vai pēc demonstrācijas notiks gājieni. Maskavas centrālajā daļā šonedēļ izvietoti aptuveni 50 tūkstoši policistu un divi tūkstoši Iekšlietu ministrijas karaspēka kaujinieku.
Sociālajās vietnēs Facebook un VKontakte izveidotajās Maskavas demonstrācijas domubiedru grupās piektdienas pēcpusdienā kā dalībnieki bija reģistrējušies 60 tūkstoši lietotāju.
Daudzi uzskata, ka kopš Padomju Savienības sabrukuma pirms 20 gadiem lielākā demonstrācija Krievijā parādīs sabiedrības milzīgo neapmierinātību ar pašreizējo varu. Tās priekšgalā jau 12 gadu atrodas pašreizējais premjerministrs Vladimirs Putins, kurš pēc martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām plāno atgriezties Kremļa vadībā, kur jau atradās no 2000. līdz 2008. gadam.
Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), kuras novērotāju misija Krievijas parlamenta vēlēšanas nosauca par nedemokrātiskām, piektdien aicināja Krievijas varasiestādes aizsargāt žurnālistus, kuri atspoguļo pēcvēlēšanu protestus, no policijas izrēķināšanās. «Policijas mērķis ir aizsargāt žurnālistus, nevis viņus iekaustīt un aizturēt,» teikts EDSO paziņojumā.
Attur ar kontroldarbu
Varasiestādes izdomājušas dažādus veidus, lai atturētu no piedalīšanās sestdienas demonstrācijā. Piemēram, Maskavas Izglītības departaments piektdien paziņoja, ka visiem pilsētas skolu devīto, desmito un vienpadsmito klašu skolēniem būs jāpilda kontroldarbs krievu valodā. Kontroldarbs sāksies stundu pirms demonstrācijas sākuma, bet skolēniem mācību iestādēs esot jāuzturas līdz sešiem (pēc Maskavas laika) jeb laikam, kad varasiestādes ļāvušas pulcēties Bolotnajas laukumā.
Krievijas galvenais ārsts Genādijs Oņiščenko uzstājīgi aicinājis atturēties no piedalīšanās masu pasākumos, lai nesaslimtu ar gripu. Spēka struktūras brīdinājušas, ka apturēs ikvienu iesaukuma vecuma jaunieti, lai noskaidrotu, vai tas neizvairās no karadienesta.