Zemestrīce satricināja Čīli otrdien pulksten 20.46 pēc vietējā laika (trešdien 2.46 pēc Latvijas laika). Tās epicentrs atradās 20 kilometru dziļumā okeānā aptuveni 100 kilometru attālumā no Ikikes pilsētas. Zemestrīcei sekoja vairāki spēcīgi pēcgrūdieni un nelieli cunami viļņi, augstākais no tiem sasniedza 2,1 metru. Cunami brīdinājumi tika izsludināti arī Peru, Ekvadorā, Kolumbijā un Panamā.
Zemestrīce izsauca zemes nogruvumus, sabojāja daudz ēku un radīja elektrības pārrāvumus. Tika uzsākta iedzīvotāju evakuācija no valsts ziemeļu krasta, un smagāk cietušie reģioni - Arika un Parinakota, kā arī Tarapaka - tika pasludināti par katastrofas zonām. Uz reģioniem nosūtīja militāro lidmašīnu ar 100 policistiem, kuriem pievienojās 300 kareivju. Kā skaidroja valdība, tas darīts, lai nepieļautu nekārtības un laupīšanu.
Tarapakas reģiona Ikikes pilsētā zemestrīces laikā no kāda cietuma izbēgušas 300 ieslodzīto. Līdz trešdienas rītam bija izdevies notvert 26. Lai nepieļautu, ka notiesātās pamet valsti, slēgta Čīles robeža ar Peru, vēstīja ziņu aģentūra AP.
Trešdien apstiprināta sešu cilvēku nāve. Upuriem dzīvību atņēmušas brūkošas ēku sienas vai sirdstrieka. Vēl vairāki cilvēki guvuši nopietnus ievainojumus, taču cietušo skaits ir neliels priekš tik spēcīgas zemestrīces.
Pēdējās divās nedēļās Čīles ziemeļu piekrasti satricinājušas simtiem nelielu zemestrīču. Tās sekoja 16. marta 6,7 magnitūdu zemestrīcei, kuras dēļ evakuēja vairāk nekā 100 tūkstošus cilvēku.
Eksperti bažījas, ka Čīli varētu satricināt vēl viena, taču daudz postošāka zemestrīce. «Mēs gaidām vēl lielāku zemestrīci,» raidsabiedrībai CNN uzsvēra ģeofiziķis Marks Saimonss no Kalifornijas Tehnoloģiju institūta. «Tā var būt rīt. Bet var nākt arī pēc 50 gadiem, mēs to nezinām.»