Noskretušā ķieģeļu ēkā, kas atrodas kādā industriālajā parkā Virdžīnijas štatā ASV austrumos, ir izvietojusies CIP struktūrvienība, kas ik dienu izseko miljoniem ierakstu, kuri ir publiski pieejami neskaitāmās sociālās saziņas vietnēs visā pasaulē. Tikai tviterī vien centra darbinieki, kurus dēvē par atriebīgajiem bibliotekāriem, diennaktī izskatot ap 5 miljoniem ierakstu, raksta AP.
Analītiķi ievāc informāciju dažādās valodās, sākot ar arābu un beidzot ar mandarīnu. Lai iegūtu plašāku priekšstatu par sabiedrības noskaņojumu kādā reģionā, iegūtā informācija tiek «konfrontēta» ar vietējos laikrakstos rakstīto un slepeni noklausītās telefonsarunās teikto. Piemēram, šādi esot noskaidrota cilvēku reakcija Pakistānā pēc maijā notikušās ASV īpašo uzdevumu vienības SEAL operācijas, kurā tika nogalināts bēdīgi slavenais terorists Osama bin Ladens. Pēc tam analīzes rezultāti tiek nodoti Baltajam namam.
Centru izveidoja pēc 2001. gada 11. septembra uzbrukumiem, un tā galvenā prioritāte bija teroristu aktivitāšu novērošana internetā. Struktūrvienības vadītājs Dags Nakvins atklāj, ka fokusēšanās uz sociālajiem medijiem sākusies pēc tam, kad 2009. gada jūlijā tvitosfēru pārplūdināja irāņu neapmierinātība ar Valsts prezidenta vēlēšanām, kā rezultātā sākās plašāks dumpis pret apšaubāmi pārvēlētā prezidenta Mahmūda Ahmadinedžāda režīmu. «Sociālie mediji var mainīt notikumu gaitu un apdraudēt režīmus,» uzskata D. Nakvins.