Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Dairis uzkarsē Arēnu

Vai atcerieties puisi, kuram pavasarī pēc neveik-smīgas piezemēšanās Latvijas Basketbola līgas spēlē prognozēja pat pusgadu ilgu potītes ārstēšanu? Dairis Bertāns vasaras beigās jau spēlē, turklāt to dara tā, ka ceturtdien Arēnā Rīga pat pieredzējušajiem Bosnijas basketbolistiem mute palika vaļā. Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Latvija ar 80:64 sagrāva Bosniju un vēl vairāk pietuvojās finālturnīram Slovēnijā.

Spēle sākās tā, kā bija prognozēts jau iepriekš: ātrs basketbols, daudz cīņas zem groza. Šāds stils vairāk simpatizēja viesiem, taču arī viņu līderiem nebūt neklājās viegli - Mirza Teletovičs un Nihads Dedovičs pirmajā ceturtdaļā kopā iemeta vien trīs no 11 metieniem. Tiesa, ar visu to bosnieši nelielu pārsvaru pirms otrās ceturtdaļas ieguva. Jau otrajā spēlē pēc kārtas ļoti iepriecināja Latvijas komandas sniegums otrajā ceturksnī. Ja pirmdien pret rumāņiem lūzumu palīdzēja radīt Edgara Jeromanova produktivitāte, tad bosniešus pārsteidza Dairis Bertāns, kura reaktivitāte jau tā ātro spēli pārnesa pavisam citā līmenī. Basketbolists laukumā darīja visu - pārķēra piespēles, guva punktus pats, rezultatīvi piespēlēja partneriem, provocēja pretiniekus pārkāpt noteikumus -, taču pats galvenais, Dairis beidzot iedarbināja snaudošo Latvijas izlases sesto spēlētāju. Lai gan līdzjutējus joprojām varēja vēlēties vairāk, sanākušie radīja atmosfēru, kādu pierasts sajust šāda līmeņa spēlēs.

Pirmā puslaika beigās pēc Daira Bertāna kārtējā lieliski gūtā groza (bumbas trieciens grozā ar vienu roku pēc reida pāri visam laukumam) Latvijas izlases trenerim Ainaram Bagatskim pat nācās slāpēt uzkarsušās emocijas. Grūti pateikt, vai tas bija pareizi, jo komanda nomierinājās tik ļoti, ka viesi sajuta asins garšu. Labi, ka pretinieku līderi Teletovičs un Dedovičs tā arī nesaprata, ka tā nebija viņu diena, un Latvijas komanda ar šiem vīriem tika galā. Lai arī viņi kopā guva 29 punktus, tā labad tika izdarīti 40 metieni.

Par cīņas turpinājumu uzslavas pelnījusi visa Latvijas komanda, taču jo īpaši jaunākais no brāļiem Bertāniem, Dāvis, kurš bija precīzs brīžos, kad pretinieki draudēja atņemt iniciatīvu un sākt pakaļdzīšanos, kā arī Mārtiņs Mei-ers par iedvesmu cīņā zem groza otrajā puslaikā.

Nobeigumā ar prieku jāsecina, ka izpildīti arī trenera Bagatska pirmsspēles uzdevumi, jo kļūdu skaits tikai pašā galotnē pārsniedza desmit, savukārt pie sava groza zaudētas vien sešas atlēkušās bumbas. Guvums pretējā laukuma pusē bija teju trīs reizes lielāks.

Latvijas basketbolistu nākamā spēle būs trešdien Nīderlandē. Bagatska rokās ir praktiski visi trumpji, lai tiktu pie ceļazīmes uz finālturnīru Slovēnijā. Atlikušajās trīs spēlēs vajadzētu pietikt ar divām uzvarām. Jāņem gan vērā, ka ar abām grupas pastarītēm jātiekas viesos. Tās - Rumānija un Nīderlande - savā starpā tikās ceturtdien vēlu vakarā.