Tiesa sestdien piesprieda mūža ieslodzījumu H. Mubarakam un kādreizējam iekšlietu ministram Habibam el Adli par līdzdalību vairāk nekā 800 cilvēku nogalināšanā pagājušā gada opozīcijas demonstrācijās. Abiem draudēja nāvessods pakarot. Vēl sešas augsta ranga iekšlietu struktūru amatpersonas, kuras prokuratūra arī uzskata par līdzvainīgām protestētāju vardarbīgā apspiešanā, tika attaisnotas.
Naktī uz svētdienu Kairas Tahrīra laukumā, kas bija 2011. gada revolūcijas epicentrs, bija sanākuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret tiesas lēmumu. Lielas demonstrācijas sestdien vakarā notika arī valsts otrajā lielākajā pilsētā Aleksandrijā, Mensūrā un Suecā. «Tas nebija godīgs spriedums, tāpēc tiesnešu lēmums izsauc masu noraidījumu,» sacīja Amrs Magdi, kurš bija atnācis uz Tahrīra laukumu. «Tahrīra laukums atkal piepildīsies ar protestētājiem. Ēģiptē vienīgais veids, kā panākt taisnību, ir protestēt, jo visas institūcijas joprojām kontrolē Mubaraka cilvēki.»
Vairākums no tiem, kas pērn janvārī un februārī piedalījās protestos un panāca H. Mubaraka nepilnus 30 gadu valdījušā diktatoriskā režīma krišanu, baidās, ka viņu cerības par demokrātisku Ēģipti var nepiepildīties. «Tiesas spriedums padara mūs par apsmieklu. H. Mubaraku un H. el Adli notiesāja, bet viņu palīgi nesaņēma neko,» sašutis ir protestētājs Šrafi Alī. «Kad H. Mubaraks un H. el Adli atgriezīsies tiesā ar apelācijas prasību, arī viņi tiks attaisnoti.»
Liberālie un kreisie revolucionāri bažījas, ka šomēnes paredzētajā Ēģiptes prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā varētu uzvarēt H. Mubaraka pēdējais premjerministrs Ahmeds Šefīks, kurš gāzto prezidentu uzskata par savu paraugu.