Ansar Beit al Maqdis ir pasludinājis «ekonomisko karu» pret armijas atbalstīto valdību, kas nāca pie varas pēc pagājušā gada jūlijā notikušā militārā apvērsuma, kurā tika gāzts Ēģiptes pirmais demokrātiski ievēlētais prezidents Mohammeds Mursi.
Ēģiptes tūrisma nozare, ko pamatīgi iedragājusi nestabilitāte, kas sākās pēc diktatora Hosnī Mubaraka gāšanas 2011. gada februārī, ir vitāli svarīga valsts ekonomikai, tādēļ islāmisti ir nolēmuši darīt visu, lai to sabotētu.
Grupējums apgalvo, ka viņu pašnāvnieks spridzinātājs pagājušajā svētdienā Tabas pilsētā, kas robežojas ar Izraēlu, veica uzbrukumu autobusam, kurā atradās ārvalstu tūristi, nogalinot četrus cilvēkus, to skaitā divus dienvidkorejiešus. Ansar Beit al Maqdis paziņoja, ka autobusa spridzināšana bija «daļa no mūsu ekonomiskā kara uzbrukumiem šim nodevīgo algotņu režīmam, kas izlaupa nācijas bagātību», raksta Izraēlas avīze Haaretz.
Kustības, kuras rindās esot ap tūkstoti kaujinieku, kas slēpjoties Sīnāja pussalas kalnu rajonos, prioritāte kādreiz bija raķešu uzbrukumi Izraēlas teritorijai, bet pēc M. Mursi gāšanas tā regulāri veic uzbrukumus policistiem un karavīriem. Izdevums Long War Journal ir saskaitījis vismaz 305 uzbrukumus, kuros gājuši bojā vairāki simti drošībnieku. Janvāra beigās grupējuma kaujinieki notrieca militāro helikopteru.
Analītiķi uzskata, ka Ansar Beit al Maqdis ir izmantojusi drošības vakuumu, kas radās pēc H. Mubaraka gāšanas, un pašreizējās valdības cīņu pret islāmistu kustību Musulmaņu brālība, no kuras rindām nāca gāztais prezidents M. Mursi. «Ansar Beit al Maqdis strauji ir kļuvis par vienu no aktīvākajiem džihādistu grupējumiem pasaulē, un pazīmes liecina, ka tas ir saistīts ar [starptautisko teroristisko organizāciju] Al Qaeda,» uzskata ASV izlūkošanas uzņēmums Stratfor.
Eksperti arī brīdina, ka Ansar Beit al Maqdis vervēs Musulmaņu brālības biedrus, kuri ir saniknoti par valdības vēršanos pret kustību un ir gatavi ķerties pie ieročiem.