Dace Akule
Vai Beļģijā ir likums, ka viņi var izsūtīt ES pilsoņus, neesmu informēta. Varu iedomāties, ka viņi negrib noslogot savas tiesas un cietumus, tāpēc sūta prom, bet šāds sods neliekas nopietns. Ja cilvēks ir ES pilsonis, tad viņam nav ierobežota pārvietošanās brīvība un viņš tiešām var pēc tam braukt atpakaļ un darīt visu to pašu, ko iepriekš. Domāju, šādi tomēr rīkojas tikai neliels cilvēku skaits. Protams, ES brīvās robežas šādas iespējas paver, bet tad jābūt ļoti īpatnējai attieksmei pret dzīvi. Domāju, daudz vairāk ir to, kas grib normāli nopelnīt oficiālā darbā.
Ilmārs Mežs
Starptautiskās Migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs
Domāju, jebkura valsts vēlas atbrīvoties no nevēlamiem svešiniekiem. Acīmredzot viņi cer, ka izraidītais vairs nebrauks atpakaļ. Nedomāju, ka tā būtu plaša tendence, bet, protams, atrodas kādi, kuri grib braukt uz ārzemēm, lai darītu ko nelegālu. Esmu dzirdējis baumas, ka viens otrs noziedznieks labprāt veic kādu nelielu noziegumu, lai pasēdētu Skandināvijas cietumos, kas pēc komforta atgādina mūsu trīszvaigžņu viesnīcas. Ir arī, piemēram, prostitūtas, kuras brauc piepelnīties uz bagātākām valstīm. Tomēr līdzīgi ir arī citās jaunajās ES dalībvalstīs, ne tikai Latvijā vien.
VP Starptautiskās Sadarbības biroja viedoklis
Piespiedu izraidīšana ir papildsods, un ES dalībvalstis galvenokārt neziņo par šādiem gadījumiem. Ja runa ir par cilvēkiem, kuri izraidīti uz Latviju, tad šāda informācija, ja tā pieejama, tiek uzkrāta datubāzēs, turklāt par šādiem pilsoņiem tiek informēta policijas atbilstošās teritorijas struktūrvienība. Nevienai no šādām personām netiek liegts pamest valsti, jo nav tiesiska pamata aizliegt brīvi pārvietoties. Ja konkrētā persona, kuru apraksta Diena, ir nodarbojusies ar narkotiku kontrabandu un noilgums nav iestājies, viņu vajadzētu saukt pie kriminālatbildības. Labi jau ir, ka persona ir devusies taisnā ceļā pie žurnālista. Bet vai šī persona nevarētu darīt ko vairāk un arī policijai sniegt noderīgu informāciju noziedzīgā grupējuma iznīcināšanai?