Ungārijai tomēr dots laiks līdz jūnijam, lai mazinātu šā gada tēriņus. ES brīdina, ka pretējā gadījumā valsts deficīts nākamgad sasniegs 3,6% no iekšzemes kopprodukta. Ungārija sola, ka jau nākammēnes izpildīs prasības, lai jūnijā atjaunotu piekļuvi iesaldētajiem līdzekļiem.
Asus iebildumus par lēmumu netaupīja Austrijas finanšu ministre Marija Fektere. Viņa uzsvēra, ka arī Ungārijai pienākas atlaides, ja šonedēļ tādas jau piešķirtas Spānijai, kurai ļauts deficītu samazināt līdz 5,3% atzīmei prasīto 4,4% vietā. «Mums jāizturas pret visām valstīm vienādi,» M. Fekteri citēja AP. «Raugoties uz spiedienu, kas vērsts pret Ungāriju, man šķiet, ka lietoti dubultstandarti.» Austrijai pievienojās Lielbritānija, Polija, Čehija, iebildusi arī Latvija un Lietuva.
Soda atbalstītāji uzsver, ka Ungāriju nevar salīdzināt ar Spāniju, kas līdz pat 2008. gada krīzei ievēroja vienošanos. Spāņi jau 2013. gadā apņēmušies sasniegt 3% deficītu, savukārt Ungārija vilcinās ierobežot tēriņus un ik gadu kopš iestāšanās ES pārkāpusi noteiktos deficīta griestus. Ungārija arī lūgusi jau otro ES un SVF aizdevumu mazāk nekā piecu gadu laikā.