Rīgā +7 °C
Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Favorīti zaudē punktus

Latvijas virslīgas 24. kārtā līdervienība Ventspils nespēja uzlauzt Jelgava aizsardzību (0:0), bet Liepājas metalurgs viesos ar 1:0 pieveica čempionu Skonto. Jāteic gan, ka svētdien notika tikai trīs no četriem paredzētajiem mačiem.

Finansiālu grūtību nomocītā Jūrmala-VV pirms svētdien paredzētā mača ar Daugavpils Daugavu nosūtīja Latvijas Futbola federācijai vēstuli, kurā lūdza atcelt spēli, jo jūrmalnieki nespēj nodrošināt 11 cilvēku sastāvu. Lēmums par mača un Jūrmala-VV likteni tiks pieņemts otrdien Disciplinārās komisijas sēdē.

Kārtas centrālajā mačā Rīgā čempions Skonto uzņēma Liepājas metalurgu. Bez jau ilgstoši savainojumu dziedējošā aizsarga Kaspara Dubras un vārtsarga Kaspara Ikstena Skonto sastāvā nebija arī Ruslana Mingazova, Artūra Karašauska un Denisa Kačanova. Turkmēnis iedzīvojies nopietnā savainojumā, Karašausks cenšas pārcelties uz Krieviju (Maskavas Dinamo), bet Kačanovs izcieš diskvalifikāciju. Savukārt liepājniekiem savainojumus turpina ārstēt abi pamatsastāva centra aizsargi Pāvels Mihadjuks un Antons Jemeļins.

Spēli pārliecinošāk iesāka laukuma saimnieki, taču sitiena pozīcijās abu komandu futbolisti tika reti. Pirmā puslaika beigu daļā skontieši kāpināja spēles tempu, cenšoties gūt vārtus «ģērbtuvēs», bet pirmā bumba lidoja rīdzinieku vārtos. Liepājnieki noorganizēja pretuzbrukumu, un pēc Vladimira Kameša sitiena garām vārtiem bumba atsitās pret mājinieku kapteini Vitāliju Smirnovu un, mainot virzienu, ielidoja vārtos.

Šādam notikumu pavērsienam Latvijas čempions nebija gatavs. Otrajā puslaikā Skonto bija spiests uzbrukt un mēģināt atspēlēties, bet visi centieni atdūrās kā pret sienu. Tālās piespēles bez to tehniska saņēmēja ne tikai neļāva pietuvoties Pāvela Šteinbora sargātajiem vārtiem, bet pat veicināja liepājnieku iniciatīvas pārņemšanu.

Tuvojoties mača izskaņai, rīdzinieku galvenais treneris Marians Pahars veica vairākas uzbrukumu pastiprinošas spēlētāju un taktiskās maiņas. 85. minūtē 16 gadu vecais Valērijs Šabala panāca neizšķirtu, bet... Ļāvis Skonto futbolistiem ilgāku laiku palīksmot, spēles galvenais arbitrs Aleksejs Golubevs vārtus nolēma neieskaitīt aizmugures stāvokļa dēļ, izraisot Pahara sašutuma vētru. Nesaprotamu iemeslu dēļ Golubevs neizraidīja Paharu tribīnēs. Jāpiebilst, ka šo maču dīvainā kārtā uzticēja apkalpot tiesnešu brigādei no Rīgas.

Dažas minūtes vēlāk tas pats Golubevs uz liepājnieku vārtiem piešķīra apšaubāmu 11 metru soda sitienu, dodot skontiešiem lielisku iespēju panākt neizšķirtu. Taču virslīgas rezultatīvākais futbolists Natans Žuniors bumbu sita pāris metru virs vārtu pārliktņa. Vārti vairs netika gūti, un Liepājas metalurgs nosargāja nozīmīgu uzvaru.

Virslīgas 24. kārta
Jūrmala-VV - Daugava (atcelta), Ventspils - Jelgava 0:0, Skonto - Metalurgs x:x (Smirnovs s. v. 42.), Gulbene - Olimps 3:0 (Hačatrjans 17., 76., Gogohija 86.)

Virslīgas 25. kārta
27.VIII Jūrmala - Gulbene, Metalurgs - Ventspils, Daugava - Skonto, Olimps - Jūrmala-VV

Moldovas trauksmes zvans

Iepriekšējās nedēļas nogalē Moldovā notikušajā referendumā par atbalstu valsts kursam uz integrāciju Eiropas Savienībā vārda tiešā nozīmē pēdējā brīdī uzvaru ar 11,6 tūkstošu balsu pārsvar...