Kā skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) biroja vadītāja Anna Dravniece, FKTK sagatavo banku risku novērtēšanas reitingus, taču tos izmanto tikai uzraudzības vajadzībām. Plašākai sabiedrībai šie reitingi nav pieejami, jo to publiskošana ietekmētu starpbanku konkurenci.
Starptautisko reitingu aģentūras, lai arī publisko savus atzinumus, tomēr reitingus nepiemēro visām bankām, norāda Latvijas Bankas pārstāvis Mārtiņš Grāvītis. Viņš atgādina, ka uz visām bankām neatkarīgi no to reitinga attiecas uzraudzība un Noguldījumu garantiju fonds. Arī A. Dravniece uzskata, ka reitingu noteikšanas metodoloģija bieži vien prasa speciālas zināšanas, tādēļ, lai noguldītājiem nebūtu jāiedziļinās šādos jautājumos, kā drošības spilvens darbojas noguldījumu garantiju sistēma.
Finanšu ministrija norāda - svarīgi, lai kredītreitingus komercbankām, tāpat kā valstij, piešķirtu starptautiskās aģentūras, jo bankas un valstis veic aizņemšanos starptautiskajos tirgos.
Latvijas kredītreitingu nosaka trīs zināmākās starptautiskās reitingu aģentūras - Moody's, Fitch Ratings un Standard & Poor's -, kuras nodarbojas arī ar banku reitingu noteikšanu. Standard & Poor's pēdējo dienu laikā paaugstinājusi reitingus vairākām Latvijā pārstāvētām bankām. SEB grupas un Swedbank grupas reitings ir paaugstināts līdz kategorijai A+, Nordea grupas ilgtermiņa reitings paaugstināts līdz AA-, informē banku pārstāvji. Latvijā pārstāvētās Dānijas lielākās bankas Danske Bank ilgtermiņa reitingi apstiprināti A līmenī, ziņo BNS.