Islāmisti pametuši pilsētu pēc gaisa uzlidojumu reida. Domājams, ka lielākā daļa paslēpušies tuksnešainajos rajonos. «Teroristu spēki atsakās ar mums sazināties. Mēs domājam, ka viņi atgriezušies Tombuktu, lai saplūstu ar vietējiem iedzīvotājiem, vai arī iebēguši dziļāk valsts ziemeļos,» pulkvedis Tjerī Birkārs norādīja sarunā ar BBC.
Pametot pilsētu, nemiernieku kaujinieki nodedzinājuši ēku, kurā glabājās sena un vērtīga arābu manuskriptu kolekcija, kurā daļa eksemplāru datēti pat ar XII gadsimtu. Nodedzinātas arī vairākas Tombuktu amatpersonu un civiliedzīvotāju mājas.
Pēc Tombuktu atbrīvošanas lielākā uzmanība veltīta Kidalas pilsētai, kurā bāzējusies kaujinieku kustība Ansar Dine. Analītiķi uzsvēruši, ka, tiklīdz būs atgūta Kidala, operācijas pirmais posms būs izpildīts. Otrā posma uzdevums būs atrast tuksnešainajos un kalnainajos apvidos patvērumu radušos nemierniekus. Tā kā Francija solījusi bijušo koloniju nepamest, kamēr tā nebūs pilnībā atbrīvota no islāmistu draudiem, operācija varētu ilgt vēl mēnešiem ilgi. Kā vēstīja Reuters, pirmdien izskanējušas ziņas, ka islāmisti pamet arī Kidalas pilsētu.
Francija, atsaucoties uz Mali lūgumu, šomēnes uzsāka valsts atbrīvošanas operāciju, lai apturētu ar teroristu organizāciju Al Qaeda saistītos islāmistus no varas pārņemšanas valstī. Starptautiskā sabiedrība bažījas, ka Mali varētu pārvērsties par «jauno Afganistānu», teroristu paradīzi tikai dažu stundu lidojuma attālumā no Rietumeiropas. Francijas operāciju atbalsta arī ASV un Eiropas Savienība, kas palīdz loģistikas jautājumos un piegādājot lidaparātus.
Mali ir jau ap 2900 franču kaujinieku, kuriem atbalstu sniedz ap 2700 Āfrikas valstu spēku. Sagaidāms, ka afrikāņu kareivju skaits tiks palielināts līdz 7900. Āfrikas Savienība kritizējusi reģiona valstu kavēšanos iesaistīties operācijā.