Diena sazinājās ar vairāku viesu namu saimniekiem - visi smēja, ka viņu piedāvātās telpas Jaungada svinībām tikušas rezervētas jau augustā vai septembrī, un neslēpa, ka lielais pieprasījums cenas ļauj paaugstināt līdz pat divām reizēm. Gan Pierīgā, gan reģionos esošie atpūtas kompleksi tikuši rezervēti kuplam svinētāju pulkam, kuriem par Jaunā gada sagaidīšanas vietu bija jāšķiras kopumā no 400 līdz pat diviem tūkstošiem eiro. Vairāku viesu namu un lauku viesnīcu pakalpojumus izmantojuši arī tūristi. Piemēram, viesi no Krievijas gadumijā atpūtās Jaunmoku pils viesnīcā, kā arī izmantoja daudzu citu brīvdienu mītņu pakalpojumus. Rēzeknes novadā esošā viesu nama Vīteri saimnieks Viesturs atklāj, ka viņa viesmīlību Jaunā gada naktī ik gadu izmanto viesi no Krievijas. Arī galvaspilsētā esošo viesnīcu darbinieki novērojuši, ka Jauno gadu sagaidīt Rīgā ierodas pārsvarā krievi, viņiem skaita ziņā seko skandināvi, arī vācieši un briti. Vairumā galvaspilsētas viesnīcu visi numuriņi Jaungada svētku brīvdienās bijuši rezervēti. Radisson BLU viesnīcu tīkla administratore atklāj, ka aizvadītajās brīvdienās piepildīta bijusi gan viesnīca Latvija, gan Elizabete un Daugava, brīvas vietas palikušas vienīgi pieczvaigžņu viesnīcā Rīdzene.
Arī aptaujātie restorānu, klubu, krogu īpašnieki Dienai atzina, ka Jaunā gada pasākumi bijuši ļoti ienesīgi un arī darbiniekiem par strādāšanu Jaunā gada naktī ticis maksāts vairāk nekā dubultā. Vienā daļā svinību vietu piedāvāta svētku atmosfēra, mūzika un uzkodas, bet citās - arī svētku programma ar izklaidēm, kas plānotas, ņemot vērā ikdienas apmeklētāju profilu. Tas atspoguļojas arī cenās - reģionu kultūras namos vieta pie galdiņa Jaunā gada naktī maksāja no četriem eiro, bet ieeja, piemēram Mežotnes pils ballē - 55 eiro, pasākumā Disko nakts Dikļu pilī - 140 eiro. Arī Rīgā katrs varēja atrast ko iespējām atbilstošu - no 10 eiro par ieeju klubā līdz krietni lielākām summām par atpūtu augstas klases ēstuvē - piemēram, par gadumijas pavadīšanu un ēdiena baudīšanu restorānā Bibliotēka Nr.1 personai bija jāšķiras no 300 eiro. Daudzos Rīgas restorānos, klubos un viesnīcās svinētāji vilināti ar iespēju vērot valstī vērienīgāko uguņošanu no jumta vai terases. Galvaspilsētas priekšrocības apzinājās arī citi pasākumu organizētāji. Piemēram, kāda svētku aģentūra iznomāja augstceltnes Saules akmens pēdējo stāvu un visas simt biļetes - katra par 213 eiro - Jaunā gada sagaidīšanai šajā vietā bija izpirktas. Plašas svinību iespējas bija arī citās lielākajās pilsētās - īpaši Liepājā, Daugavpilī un Valmierā.
Daudzi simti latviešu gadumijas svētku brīvdienas izvēlējās pavadīt ārzemēs. Ceļojumu biroja Vanilla Travel pārstāve Karina Puzanova atklāj, ka populārākie galamērķi jau vairākus gadus pēc kārtas ir siltās zemes - Tenerife Spānijā, Taizeme, Dominikānas Republika, Ēģipte, uz kurieni visi gadumijas sagaidīšanas ceļojumi šogad tikuši izpārdoti. To cenas tradicionāli gan ir krietni augstākas nekā citos gada mēnešos. Latvijas iedzīvotāju piekrišanu baudījuši arī īso - trīs dienu - Jaungada brīvdienu piedāvājumi, tāpēc organizēts īpašs čarterreiss uz Maltu. Savukārt starp citām vietām Eiropā latvieši gadumijā devuši priekšroku Berlīnei, Londonai un Parīzei.