Kiberdrošības kompānija norādījusi, ka uzbrukumos vainojama Ķīnas armijas slepenā Vienība 61398, kas kopš 2006. gada sistemātiski izzagusi jau simtiem terabaitu informācijas vismaz 141 organizācijai visā pasaulē. Lielākā daļa mērķu bāzēti ASV, daļa -Kanādā un Lielbritānijā. Nozagtās informācijas vidū ir lietotājdati, biznesa plāni, dokumenti par cenu politiku, kontaktu listes, e-pastu saturs u. tml.
«Vienības 61398 darbības Ķīna klasificē kā valsts noslēpumu, taču mēs domājam, ka tā iesaistās kaitējošās datortīklu operācijās,» uzsvēra Mandiant. «Pienācis laiks atzīt, ka draudi nāk no Ķīnas.»
Mandiant lēš, ka simtiem, ja ne pat tūkstošiem, cilvēku ar teicamām angļu valodas zināšanām darbojas Vienībā 61398, kas izvietota 12 stāvu lielā ēkā Šanhajas tuvumā.
Ķīna noliedz Mandiant apgalvojumus. «Izvirzīt nepamatotas apsūdzības, kas balstītas uz sasteigtu analīzi, ir bezatbildīgi un neprofesionāli,» Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvi Hunu Lei citēja raidsabiedrība CNN. «Ķīna kategoriski noliedz jebkādus hakeru uzbrukumus.» Ārlietu ministrija uzsvēra, ka kiberuzbrukumi ir globāla problēma un pati Ķīna nereti kļuvusi par hakeru upuri.
Pēdējās nedēļās vairākas amerikāņu mediju organizācijas ziņojušas par kiberuzbrukumiem. Līdzīgi uzbrukumi vērsti arī pret ASV Federālo rezervju sistēmu datortīklu un ASV Enerģētikas ministriju.