Tur var apgūt orhideju kopšanas pamatus un uzklausīt speciālistu konsultācijas. Mēneša laikā kolekcija jau ir papildināta, un Orhideju mājas īpašnieks un biznesa idejas autors Juris Veiklis zina teikt, ka sākuma kolekcija, kuru veidoja 100 dažādu un unikālu orhideju šķirņu, kas atceļojušas no visas pasaules, papildināta ar vēl citiem neparastiem eksemplāriem. Orhideju māja ir vieta, kas ne tikai priecē apmeklētājus ar ziedu krāšņumu un daudzveidību, bet tur ziedus iespējams arī iegādāties.
«Maldīgs ir uzskats, ka orhidejas uzskatāmas par kaprīzām puķēm,» saka Juris Veiklis un skaidro: «Ir orhidejas, kam nepieciešama specifiska kopšana, bet lielākoties tās pielāgojušās videi telpās un to kopšana nav sarežģītāka par citiem telpaugiem. Kā jau tropu augs, orhideja ir izdzīvotāja.»
Orhidejas ir unikālas arī tāpēc, ka ar saviem ziediem priecē vairāku mēnešu garumā. Ja kāds uzdāvina orhideju podiņā, tad nav jāsatraucas, ka nebūs prasmes to labi aprūpēt. «Vismaz pāris gadu augs nav jāpārstāda,» saka J. Veiklis un piebilst: «Jo mazāk orhideju traucē, jo tā labāk jūtas.» Orhidejai jāatrod gaiša vieta, no tiešiem saules stariem to gan var mazliet pieēnot. Kā jebkurš telpaugs, tā necieš caurvēju. Jāuzmanās ar orhideju pārlaistīšanu, lai nesāktos sakņu puve. Pēc laistīšanas jāpievērš uzmanība, lai ūdens nekrājas lapu rozetē, tad tās var sākt pūt.
Orhidejas mēslo tad, kad redzams, ka nāk jauni dzinumi, aug jaunas lapiņas. Šim nolūkam jāizvēlas speciālie orhideju mēslojumi. Kad tās tiek pārstādītas, augsnei jābūt irdenai - no priežu mizām, sfagnu sūnām, kūdras un lapu zemes sajauktai. Augsnei var pievienot kokogles. Augam patiks īpaši caurspīdīgi puķpodi ar caurumiņiem, lai saknēm var piekļūt skābeklis. Gaisa saknes nevajadzētu censties ielikt augsnē, tām jāpaliek brīvām. J. Veiklis iesaka ziedkātu pēc noziedēšanas negriezt, bet atstāt, lai tas nokalst pats.