Grafikas dizainers Jānis Milzarājs kopā ar domubiedriem izveidojis biroju kādā Rīgas dzīvoklī, dodot tam nosaukumu dalam DarbaVietu. Šeit viss interjers - krēsli, galdi, plaukti - ir gatavots, izmantojot koka paletes, tās savienojot dažādos veidos, pārzāģējot, sanaglojot. «Mums bija mērķis iekārtot šo vietu, ar minimāliem līdzekļiem panākot maksimālu efektu,» par ieceres būtību stāsta J. Milzarājs. Paletes nav apstrādātas, jo dizaineram un viņa domubiedriem patīk koka raupjums, taču tās var arī nopulēt, tā izvairoties no skabargu draudiem, un pēc tam nolakot vai nokrāsot, pārveidojot līdz nepazīšanai. Paletes var iegādāties loģistikas uzņēmumos, lietotas tās maksā niecīgu summu vai pat dabūjamas par velti. Šī interjera radītāju pamatdoma ir, ka videi visdraudzīgākās lietas ir tās, kuras nemaz netiek saražotas, bet iegūtas, izmantojot jau esošo. Nākotnē J. Milzarājs plāno pamēģināt izmantot interjera priekšmetu radīšanai arī cita veida koksni, piemēram, starpsienu dēļus, kurus remontu rezultātā cilvēki izmet. Ikdienā strādājot ar grafisko dizainu, mēbeļu veidošana no šādām otrreizējām izejvielām viņam ir laba iespēja pārmaiņus pastrādāt manuāli. Dizainers arī labprāt stāsta citiem, kā praktiski izveidot mēbeles no paletēm. Dalam DarbaVietu birojā ir organizētas gan palešu izmantošanas, gan pašgatavotu raudzēta piena krāsu gatavošanas un karnevāla tērpu veidošanas darbnīcas.
Kurpes no zābakiem
Savukārt dizainere Ingrīda Zābere jaunu elpu piešķir lietotiem jeb tā dēvētiem second hand apģērbiem - viņa no tiem rada vakarkleitas, tunikas un kreklus. Viņa arī pati ikdienā valkā šādu apģērbu un apavus, piemēram, kurpes radītas, apgriežot zābakus, un tunikas no kopā sašūtiem T krekliem. Dizainere Modes talku ietvaros šīs iemaņas mācījusi citiem un novērojusi, ka cilvēki gūst daudz prieka radošajā procesā, pat ja uzreiz nesanāk īstenot iecerēto. «Mēs strādājam daudz, lai patērētu. Cilvēki nopērk apģērbu, pāris reižu izmazgā un saprot, ka tas nekam neder, izmet ārā un pērk jaunu. Varbūt ir vērts nopirkt kaut ko labu un ilgi to nēsāt vai arī radīt pašam, gūstot pozitīvu enerģiju un paceļot pašapziņu?» iesaka dizainere, mudinot cilvēkus mesties lietu radīšanas procesā. Viņa aicina nekautrēties pašu darināto valkāt, jo cilvēkam tas noteikti piestāv un atbilst viņa būtībai, pat ja nav perfekti uzšūts. Un, ja nevar pats realizēt ideju, var palūgt citam īstenot. I. Zābere iesaka apģērbu apgriezt otrādi, uzvilkt dažādos veidos, mēģināt to sakombinēt ar citu un skatīties, kas no tā visa sanāk.
No atgriezumiem - ritenis
Radošajai apvienībai Apokalipses jātnieki par tradīciju kļuvusi ērmriteņu darināšanas darbnīcas organizēšana, kur ikviens var iemācīties izveidot oriģinālu velosipēdu, izmantojot vecas braucamrīku detaļas un metāla atgriezumus.
Šī ideja ir izplatījusies, un nu ar to nodarbojas vairākās vietās Latvijā un braucamrīku radītājus aicina demonstrēt paveikto.
Radošās darbnīcas organizē arī biedrība homo ecos, stāstot, kā izgatavot dažādus priekšmetus no it kā vairs nevajadzīgām lietām, kas citādi nonāktu atkritumos.