Kritizē krieviju par čečeniju
Vācijā maza loma minoritātēm
Vācijas politiskajā sistēmā, policijā un tiesās esot pārāk maz minoritāšu pārstāvju, un Berlīne darot pārāk maz, lai apkarotu rasismu ikdienas dzīvē, trešdien paziņoja īpašais ANO ziņotājs rasisma jautājumos Githu Muigai. «Domāju, ka šai lielajai valstij nepieciešams pievērst uzmanību ikdienas rasisma un diskriminācijas problēmai skolās, sabiedriskajās vietās, mājokļos, darbavietās utt.,» sacīja ANO ziņotājs. Viņš norādīja, ka «pastāvīgu modrību» prasa arī galēji labējie grupējumi un Vācijai aktīvāk jāizskata patvēruma meklētāju lietas.
Vaino Gazprom rasismā
Krievijas gāzes uzņēmums Gazprom izraisījis rasisma pretinieku dusmas, jo nodēvējis Nigērijā bāzēto meitasuzņēmumu par Nigaz. Kompānijas nosaukums veidots, apvienojot vārdu «Nigērija» un «Gazprom» pirmās daļas, un krieviski to izrunā kā «ņi - gaz», bet to var izlasīt kā vārdu, kas nievājoši tiek lietots pret melnādainiem cilvēkiem. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs un viņa Nigērijas kolēģis Umaru Jaradua pagājušajā nedēļā parakstīja 2,5 miljardus dolāru (1,2 miljardi latu) vērtu vienošanos par gāzes cauruļvadu izveidošanu un gāzes energostacijas būvi Āfrikas valstī.
šveicē balsos par minaretiem
Šveicē 29.novembrī notiks referendums par jaunu minaretu būvniecības aizliegšanu. Šveicē mitinās vairāk nekā 300 000 musulmaņu, kas veido 4% no iedzīvotāju kopskaita. Valstī ir desmitiem mošeju, taču tikai dažām ir minaretu torņi, un lūgumi izsniegt atļaujas jaunu minaretu būvniecībai izraisīja protestu kampaņu. Aizlieguma atbalstītāji norāda, ka minaretiem nav nekāda reliģiska attaisnojuma un tie ir tikai musulmaņu varas simbols, kas ir pretrunā ar šveiciešu tiesībām uz reliģisko brīvību.
(BNS, LETA, Reuters)