Stacijas apsaimniekotājs TEPCO norādījis, ka tiek darīts it viss, lai novērstu taifūna ietekmi uz avarējušo Fukušimas AES. Reaktora noplūdes aizturēšanas darbi gan pie AES, gan jūrā pārtraukti, veltot visu uzmanību gaidāmā taifūna iespējamo postījumu novēršanai. «Mēs esam piesējuši kabeļus un caurules, kā arī nostiprinājuši iekārtas, lai radioaktīvie materiāli neizplatītos [spēcīgajos vējos],» Fukušimas AES operatora Naoki Cunoda teikto citējusi raidsabiedrība BBC. Tiek aizdarītas plaisas, pa kurām lietusūdeņi varētu ieplūst bojātajā AES.
Atomreaktorā sakrājies radioaktīvais ūdens, ko spēcīgās lietusgāzes draud ieskalot jūrā vai izgāzt sauszemē. TEPCO jau mēnešiem ilgi mēģina atdzesēt reaktorus, lai varētu slēgt avarējušo staciju. Tomēr katru dienu ap 500 tonnām dzesēšanā izmantotā ūdens izplūst no bojātā reaktora, raksta aģentūra Bloomberg.
Meteorologi brīdinājuši par gaidāmiem zemes nogruvumiem un spēcīgiem plūdiem. Roke jau izraisījis vērienīgus satiksmes traucējumus un trešdien prasījis vismaz sešu cilvēku dzīvības, vēsta ziņu aģentūra AP. Taifūns bez elektrības atstājis ap 260 mājsaimniecību. Amatpersonas aicinājušas evakuēties aptuveni miljonu iedzīvotāju no valsts austrumiem un centrālās daļas. Darbu pārtraukušas vairākas skolas un uzņēmumi, arī autoražotājs Toyota, kas trešdien apturēja ražošanu 11 no 15 rūpnīcām.
Roke seko vairāk nekā triju dekāžu spēcīgākajam taifūnam Talas, kas septembra sākumā Japānā atņēma vairāk nekā 100 cilvēku dzīvību. Tomēr īpašus postījumus valsts piedzīvoja martā, kad zemestrīce un tās izraisītais cunami vilnis prasīja ap 20 tūkstošiem cilvēku dzīvību un nodarīja miljardos dolāru mērāmus postījumus. Kopš tā laika nav izdevies atjaunot kontroli pār Fukušimas AES, no kuras noplūdusī radiācija likusi runāt par traģiskāko atomkatastrofu pasaulē kopš 1986. gada eksplozijas Černobiļā.