Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Joprojām iegāž pašu kļūdas

Pēc pēdējos gados ierastā scenārija zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Gruzijā piedzīvoja Latvijas vīriešu basketbola izlase. Pēdējās minūtēs atspēlējuši 12 punktu deficītu, latvieši tomēr nespēja spēli noslēgt savā labā (76:79). Cīņa par tikšanu finālturnīrā Slovēnijā vēl nav galā, taču atkāpšanās iespēju paliek arvien mazāk.

Jāatzīst, ka faktiski visu spēles gaitu notikumus laukumā tomēr diktēja deviņu tūkstošu līdzjutēju uz priekšu dzītā Gruzijas komanda, kurai trešajā ceturtdaļā pat šķita izdevies veikt izšķirošo atrāvienu. Trīs minūtes pirms spēles beigām komandas vēl šķīra 12 punktu, taču Latvijas basketbolisti paveica nelielu varoņdarbu. Kaspara Bērziņa trieciens grozā no augšas un tam sekojošais bloks aizsardzībā ievadīja atspēlēšanos, kuras rezultātā pēdējā minūtē uz tablo jau bija neizšķirts 76:76. Diemžēl atlikušajā laikā neizdevās izmantot pašu izcīnītās iespējas - divreiz pārķertās piespēles pēdējā minūtē Latvijas basketbolisti nespēja pārvērst gūtos punktos. Vispirms pretiniekiem bumbu «nozaga» Edgars Jeromanovs, taču paša tālmetiens uzbrukuma noslēgumā bija neprecīzs. Pēc tam gruzīnus piespieda kļūdīties Kaspars Bērziņš, turklāt uzbrukuma noslēgumā labā pozīcijā zem groza tika Mareks Mejeris. Pret viņu gan savlaicīgi tika pārkāpti noteikumi, turklāt liepājnieks netika galā ar līdzjutēju radīto spiedienu un nerealizēja nevienu no soda metieniem. Pretinieki savu vienīgo iespēju izmantoja - naturalizētais amerikānis Džeikobs Pulens ar pēdējo sekunžu metienu nodrošināja uzvaru Gruzijai.

«Sāpīgs zaudējums. Grūti teikt - pelnīts vai ne,» Dienai atzina Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis. Viņš gan lika noprast, ka veiksmīgajai galotnei nav izdevies pilnībā nomaskēt ne visai veiksmīgo spēles gaitu. «Mums vajadzēja zaudēt ar 20 punktiem. Mums bija 20 kļūdu - tehniskais brāķis, sasteigtas piespēles.» Treneris, pieminot biežās kļūdas piespēlēs, aizstāvēja pat tos spēlētājus, kuri pārlieku bieži izdarīja sasteigtus metienus. «Gruzijā tādā atmosfērā labākā piespēle ir metiens. Gruzija uz urrā pēc pārķertajām piespēlēm iemeta mums kādus 18 punktus. Spēlējot pieci pret pieci mums izdevās viņus apmānīt ar aizsardzību. Ne velti Zaza Pačulija pēc spēles teica, ka nav sapratis, kādu aizsardzību tad mēs spēlējam, jo nemitīgi to miksējām. Tas nostrādāja. Taču jāiemācās nekļūdīties.»

Zaudējums ar triju punktu starpību pret abām grupas favorītēm atstāj labas iespējas pārspēt tās divu spēļu summā, tomēr jāapzinās, ka arī Arēnā Rīga pretinieki Latvijas izlasei kļūdas nepiedos.