Mācīties nekad nav par vēlu. Konsultants vēlreiz par to pārliecinājās, iepazīstoties ar Iekšlietu ministrijas sagatavoto Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānu 2014.-2016. gadam, kuru otrdien bez liekām runām apstiprināja Ministru kabinetā.
Jebkura plāna vai konsultācijas galvenais mērķis ir dabūt naudu. Bundžu Jānis tādos darbos guvis atzīstamu pieredzi un veiksmes. Tomēr, izpētot šo, nācās atzīt, ka daudzas lietas steidzīgi atzīmējamas nākotnes darbiem. Tātad mērķis ir dabūt no valsts 9,5 miljonus eiro. Vai Jūs arī gribat 9,5 miljonus eiro? Pamācīsimies, kā tas darāms.
Efektīgā piruete jau pašā dokumenta sākumā. Lai lasītāju viegli apdullinātu, pirmais teikums skan šādi: ES politikas cikla cīņā ar organizēto noziedzību 2013.-2017. gadam 30. pasākums paredz, ka Pastāvīgā komiteja operatīvai sadarbībai iekšējās drošības jautājumos (COSI) un EK izstrādā Politikas konsultatīvo dokumentu 2014.-2017. gadam, pamatojoties uz 2013. gada SOCTA.
Protams, to neviens nelasa, taču TĀ VAJAG. Tie tādi jaunmodīgi buramvārdi, lai veicinātu gremošanu. Tālāk raksturota situācija. Šeit atradīsim tādus jaunumus, ka, piemēram, bandīšus ietekmējošie faktori dalās ārējos un iekšējos vai arī ka organizētā noziedzība nodarbojas ar cigarešu kontrabandu.
Tad tiek ziņots, ka mums jau esot vesela virkne plānu un citu sprukstiņu (uzskaitīti 16) organizētās noziedzības žmiegšanā. Kādēļ vajag vēl vienu par vismaz 9,5 miljoniem? Tad jau iepriekšējie slikti strādā, tiem varētu noņemt finansējumu (ko sauc par resursu pārdali), un - sveika, Gauja, plūsti plaši…
Neveselīgi maldi! Iepriekšējie strādā gluži labi, bet šim būs cits uzdevums - «radīt vienotu izpratni» un «efektivizēt».
Vai to vienoto izpratni nevarētu uzrakstīt uz lapiņas lieliem burtiem un likt visiem iemācīties divu nedēļu laikā no galvas? Varētu jau, bet kādēļ, ja par to var saņemt 9,5 miljonus.
Un tad nu mēs tuvojamies galvenajam - pamatojumam tām naudas vajadzībām. Iespringstam! Šajā sadaļā lieliski izmantots «blusu efekts». Proti - ļoti godīgi un caurspīdīgi aprakstīts, ka daždesmit miskastes pirks par četriem eiro gabalā, bet plaukts un pakaramais kopā maksās vien 14 naudiņas. Kad aizmiglojas acis, redzot pieticīgo rēķinājumu, kaut kā garām aizslīd, piemēram, 763 datorkomplektu iegāde. Un, protams, - jaunās darba vietas. Valsts policijas pusē saskaitījām 48 jaunas, īpaši speciālas štata vietas. Tas ir laikā, kad nepieciešami aptuveni 900 «parastie» izmeklētāji (avots - Valsts policijas attīstības koncepcija, 2013). Absurds! Absurds? Jel beidziet…
«Jāsaprot to» (A. Šlesers), ka parastajiem izmeklētājiem neviens naudu nedos, bet speciālajiem super-truper analītiķiem gan. Jāmācās! Jaunas darba vietas pieprasītas arī VID, KNAB un citur. Plānam vajadzētu dot arī rezultātus. Piemēram, gada laikā papildus ienest valsts kasē 50 miljonus. Pētām sadaļu Tiešie darbības rezultāti. Sagaidāmi apmēram 27 rezultāti. Nosauksim dažus: sagatavoti pārskati, izstrādāti metodiskie materiāli, attaisītas ķilavu kārbas, veikta programmas aktualizācija, precizēti pilnveides plāni…
Uzmanību! Pamanījāt, kas neiederas šai rindā? Lieliski! Tas nozīmē, ka Jums ir dotības naudu nesošo plānu sagatavošanā. Varbūt ne uzreiz 9,5 miljonus, bet labas karjeras cerībām ir pamats. Mācīties nekad nav par vēlu.