Saraksts garš
Spriežot pēc iesūtītajām vēstulēm, visvairāk rīdziniekus ir nokaitinājis iekšpagalmu un piebraucamo ceļu sliktais stāvoklis. Arī vairāki domnieki atzinuši, ka iekšpagalmi pēdējos četros gados ir atstāti novārtā.
«Nav jau runa par jaunām bedrēm pēc pēdējās ziemas, bet par pilnīgu nolaidību. Regulāri jāremontē kanalizācijas lūkas, jo tās izlīdušas no asfalta tā, ka automašīnām plēš sliekšņus un bojā dzinējus. Arī pašas lūkas šī iemesla dēļ tiek norautas. No asfalta seguma atlicis tikai ap 50%,» stāsta Augusta Deglava ielas 156.nama iedzīvotājs Gatis Bērziņš. Pirms diviem gadiem citu mikrorajona māju piebrauktuves tika rekonstruētas, bet šai pietrūka līdzekļu. «Solīja nākamajā gadā, bet solījumi jau nav, lai tos turētu. Tā ka cerības neizmežģīt potītes un nebojāt auto kūst kā pavasara sniegs,» viņš piebilst.
Kad ar jautājumu, kāpēc ceļš nav savests kārtībā, Diena vērsās pie pašvaldības SIA Pļavnieku nami, tajā aicināja to prasīt izpilddirekcijai: «Pļavnieku nami nelabo ceļus, mēs tikai apsaimniekojam.» Savukārt Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas pārstāve Aija Briede skaidroja, ka prioritāro remontējamo objektu sarakstu iesniedz tieši namu apsaimniekotājs. Adrese A.Deglava ielā 156 ir iekļauta kopējā sarakstā, bet, ņemot vērā samazināto finansējumu, remontdarbi šajā vietā šogad nav paredzēti. Pēcāk Pļavnieku namu labiekārtošanas nodaļas vadītāja Ilvija Kaukule apstiprina, ka apsaimniekotājs sarakstu veido, taču minētā vieta nav starp prioritārām, jo ir labākā stāvoklī, salīdzinot ar citām. Pēc iedzīvotāju sūdzībām un konstatētajiem defektiem Pļavnieku nami izveidojuši sarakstu ar 31 adresi, bet, piemēram, pērn tika salaboti divi ceļi, šogad sola vienu. «Pagaidām mutiski, nekādas rakstiskas atbildes nav,» piebilst I.Kaukule.
Diena jau rakstīja, ka līdzekļi pagalmu un piebraucamo ceļu seguma atjaunošanai šogad atvēlēti par 75% mazāk nekā pērn un tie būs nieka 500 000 latu. Tas nozīmē, ka daudzus plānus nāksies atlikt, taču dažus tomēr īstenos. Kāda lasītāja, kas nevēlējās minēt savu vārdu, sūdzējās, ka ceļš uz pilsētas morgu pie Gaiļezera slimnīcas ir tāds, ka mašīnu var salauzt: «Man acu priekšā viens nolauza riteni, un gandrīz zārks izkrita ārā. Es saprotu, ka šī nevar būt prioritāra iela, taču cilvēki uz turieni brauc nebūt ne ļoti priecīgā noskaņojumā un, ja man, tur braucot, vēl arī ir jādomā, kā nenolauzt mašīnai riteni, tas šķiet par daudz prasīts». Lasītāja piebilst, ka uz morgu ceļu mēro pietiekami daudz cilvēku.
Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas darbinieki, kas pārbaudīja piebraucamā ceļa tehnisko stāvokli no Juglas ielas uz Gaiļezera slimnīcas kompleksa morgu, konstatējuši, ka tas ir labs. Taču gada otrajā pusgadā paredzēts sniegt palīdzību Gaiļezera slimnīcas kompleksam un veikt ceļa seguma bedrīšu remontu 460 m2 platībā gar Onkoloģijas centru esošajā ceļā no Hipokrāta ielas puses, saka izpilddirekcijas pārstāve Dana Šarlovska.
Noasfaltē tikai daļu
Nedaudz lielāku finansējumu - 985 000 latu - šogad Rīgas dome iedalījusi bedrīšu lāpīšanai pilsētas ielās. Tas gan arī ir mazāk nekā pērn, tādēļ vietējās nozīmes ielu caurumu aizlāpīšana notiks tikai gadījumos, kad būs jānovērš avārijas situācijas. «Remontdarbi tiek veikti pēc nepieciešamības, attiecīgā rajona ielu uzturētājam regulāri pārbaudot sava rajona pārziņā esošās ielas,» stāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretārs Mareks Ivans. Pēc Dienas lasītāja aizrādījuma šādi nolemts savest kārtībā Ozolu un Pededzes ielu, kas atrodas blakus Traumatoloģijas slimnīcai. Nolemts arī nogreiderēt Skaņu ielu Purvciemā.
Taču, piemēram, Beberbeķu ielas posmam starp Jūrmalas gatvi un Slokas ielu naudas nav. Kā raksta Jolanta Jansone, Kurzemes rajona izpilddirekcija pirms pieciem gadiem apsolīja noasfaltēt šo ielas posmu un lielāko daļu ielas arī noasfaltēja, bet pārsimt metru palika nepabeigti. «Šie nenoasfaltētie metri kļūst arvien neizbraucamāki un neizstaigājamāki,» viņa norāda. Satiksmes departaments ir citās domās - šķembu segums minētajā posmā ir samērā labā stāvoklī, un remonts situācijas uzlabošanai nav nepieciešams. Lai Beberbeķu ielas posmam uzklātu asfaltbetona segumu, nepieciešama šī posma rekonstrukcija pēc iepriekš izstrādāta būvprojekta. Ierobežotā finansējuma dēļ šogad būvprojekta izstrādi nebūs iespējams sākt, norāda M.Ivans.
Rīgas pašvaldības budžetā ielu seguma periodiskajai atjaunošanai ir piešķirts finansējums 4 070 000 latu, tas ir par miljonu mazāk nekā pērn. Par šo naudu tiks periodiski atjaunots ielas segums 26 ielās.
Lasītāju iesūtītais bedru saraksts lasāms www.diena.lv