Valdis Turlais
Vienoties par identiskiem līguma nosacījumiem, tai skaitā iepirkuma cenu, visām trim Baltijas valstīm ir ļoti sarežģīti. Lielā daļā gadījumu ražotāji dažādos tirgos ir ieinteresēti piedāvāt dažādas iepirkuma cenas, tāpēc vairās no centralizētu līgumu slēgšanas. Piegādātāji min tādus argumentus kā tirgus atšķirības, dažādas distribūcijas izmaksas.
Likumdošana katrā valstī ir citāda. Latvijā Konkurences likums stingri nosaka, ko drīkst un ko nedrīkst lielākie mazumtirgotāji. Atbilstoši tam vienīgie papildu nosacījumi līdzās preču cenai ir apjoma atlaides ļoti lielu iepirkumu gadījumos un maksa par loģistikas pakalpojumiem.
Mazumtirdzniecība ir viena no visvairāk regulētajām nozarēm Latvijā. Latvijas Konkurences likums lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, tai skaitā Rimi, paredz daudz stingrākus noteikumus nekā ES likumdošana. Uzņēmumi, kas nav dominējošā stāvoklī pēc klasiskās izpratnes un savā starpā ļoti asi konkurē [domāti Rimi, Maxima un IKI], tiek definēti kā tādi, kam ir dominējošs stāvoklis mazumtirdzniecībā. Tiem ir aizliegtas darbības, kas pasaules un Eiropas mazumtirdzniecības praksē ir atļautas.
Valds Lopeta
IKI Komunikācijas departamenta vadītājs
Mēs sadarbojamies ar mūsu piegādātājiem un partneriem Lietuvā un Latvijā, ievērojot valstu likumus un augstus ētiskos standartus. Mūsu sadarbība un izvirzītie noteikumi ražotājiem ir ētiski un skaidri saprotami. Mums nav nekādas bonusu sistēmas.
Ģiedrus Juzapavičs
Maxima Grupe zīmola un komunikācijas centra vadītājs
Iepirkuma līgumi katrā valstī tiek sastādīti, ņemot vērā katras valsts likumdošanu. (To, kāpēc bonusu sistēma vispār pastāv un kāpēc bonusu apjomi atšķiras dažādās Baltijas valstīs, Maxima Grupe pārstāvis nekomentēja.)