Skandāls uzvirmoja februārī, kad V. Lidzjuņs ieradās ASV konsulātā, ievadot virkni notikumu, kas satricināja Ķīnas valdošās politiskās aprindas. V. Lidzjuņs meklēja palīdzību pēc tam, kad saķildojās ar agrāko sabiedroto un vienu no daudzsološākajiem politiķiem Bo Sjilai par britu uzņēmēja Nīla Heivuda slepkavības izmeklēšanu. Policijas priekšnieks konsulātā paziņoja, ka oficiālā versija par N. Heivuda nāvi - infarktu pēc alkohola un spēcīgu medikamentu lietošanas - nav patiesa.
V. Lidzjuņs līdz tam bija piesedzis politiķa sievu Gu Kailai, kas biznesa domstarpību dēļ noindēja uzņēmēju. Sievietei augustā piespriests nosacīts nāves sods, kas nozīmē, ka viņai atlikušais mūžs jāpavada cietumā. Sievas pastrādātais noziegums pārvilcis svītru Bo Sjilai karjerai, lai gan pirms tam viņam prognozēja augstu amatu Ķīnas valdībā pēc oktobrī gaidāmās varas nomaiņas. Vīrietis, kurš vadīja vietējo komunistiskās partijas nodaļu, aizdomās par disciplīnas pārkāpumiem atstādināts no amata.
Bo Sjilai turpmākais liktenis aizvien ir neskaidrs. Izmeklēšanas dokumenti liecina, ka politiķis ignorējis V. Lidzjuņa brīdinājumus par sievas pastrādāto noziegumu. «Šis atklājums var būt par pamatu, lai vara formāli atstādinātu Bo, un, ja viņi izvēlēsies šo soli, iespējams, arī izvirzīs kriminālapsūdzību,» ziņu aģentūrai AP prognozēja Pekinā bāzētā Čikāgas Universitātes centra vadītājs Dali Jans.
Notiesātais policijas priekšnieks savu pilnvaru laikā ne vien piesedza G. Kalai, bet arī izdarīja citus pārkāpumus, tajā skaitā apmaiņā pret īpašumiem un naudu kopumā vairāk nekā trīs miljonu juaņu (257 tūkstoši latu) apmērā atbrīvoja no cietuma četrus aizturētos.