Gan A. Šķēlem, gan A. Šleseram šobrīd esot katram savs redzējums par veicamajiem darbiem ekonomikā. Kopīgais plāns varētu apvienot abu partiju līderu saskaņotu vīziju par darāmo tautsaimniecības lauciņā, sacīja TP vadītāja pārstāvis, noraidot izskanējušo informāciju par jau tapuša TP un LPP/LC kopīga «piecu punktu plāna esamību». R. Meļņiks piebilda, ka līdz šim abas partijas veiksmīgi atradušas kopīgu valodu, kopā Saeimā virzot vairākas iniciatīvas izmaiņām normatīvos jautājumos, kas skar tautsaimniecību. Piemēram, pirmā šāda TP un LPP/LC kopīga iniciatīva bija pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšana viesnīcām, sacīja R. Meļņiks.
Vaicāts, ar ko politiskie spēki savā piedāvājumā par darāmo ekonomikā varētu pārsteigt vēlētāju, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis Dienai noteica, ka «līdz šim ir tik daudz noticis, ka ir grūti pateikt, ar ko vēl varētu pārsteigt». Viņaprāt, politikā vajag valstsvīru, kam būtu skaidra vīzija, ko darīt ekonomikā un kā tieši iecerētais tiks sasniegts.
Izaicinājums ekonomikas lauciņā politiķiem būs valsts budžeta konsolidēšana. To, pēc ekonomista domām, var izdarīt, vai nu ceļot nodokļus vai arī būtiski ierobežojot valsts izdevumus. Ja politiķi teiks, ka nedrīkst celt nodokļus, kā arī izteicies A. Šķēle, tad viņiem vienlaikus jāpasaka, kā tad viņi samazinās valsts izdevumus. Tā kā valsts tēriņi jāiegrožo būtiski, ar reformu un ietaupījumu uz valsts pārvaldes rēķina, ko arī rosinājis TP līderis, vien nepietiks, uzskata Vjačeslavs Dombrovskis. Pēc viņa sacītā, arī tad, kad politiķi sola kādus labvēlīgākus nosacījumus kādai jomai vai sociālajai grupai, vēlētājiem ir jāprasa, kā reāli tas tiks panākts un uz kā rēķina.