Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Labs tonis sezonai

Krietni plašāks līdzvērtīgu augstas klases spēlētāju loks Trevizo Benetton basketbolistiem Eirolīgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā nodrošināja nelielu pārsvaru pār Latvijas čempioniem BK Ventspils (73:78 un 88:76). «Labas spēles, parādījām raksturu un arī meistarību. Pērn spēlētāju darbībā kritumu bija daudz vairāk,» ventspilnieku galvenais treneris Agris Galvanovskis uzsvēra, ka komanda un tās jaunie līderi spēruši soli uz priekšu. Starptautisko sezonu BK Ventspils turpinās Eiropas kausa izcīņas turnīrā, kas sāksies novembrī.

Trevizo ventspilniekiem pārsvaru divu spēļu summā izdevās saglabāt līdz otrās ceturtdaļas vidum un uz brīdi to atjaunot trešajā ceturtdaļā. Tomēr līdz pēdējām minūtēm Itālijas superklubs nevarēja būt drošs, ka pievārēs spurainos latviešus. Galaiznākums gan jāatzīst par likumsakarīgu. 71:51 BK Ventspils labā - tāds ir rezultāts, salīdzinot komandu pamatpiecnieku spēlētāju ieguldījumu. Taču Benetton līderi saņēma daudz labāku atbalstu no rezervistu soliņa.

«Pietrūka tās palīdzības, ko Rīgas spēlē komandai sniedza Bērziņš un Blaus. Turklāt amerikānis nebija gatavs saspēles vadītāja postenī atslogot Strēlnieku,» atzina A.Galvanovskis. Arī līderi gan neesot bez vainas. «Bija padaudz kļūdu. Īpaši aizsardzībā, kas pirmajā puslaikā bija pārāk mīksta. Otrajā puslaikā gāja labāk. Galotnē gan nenoturējām Heketu, kura divi trīspunktnieki izšķīra divcīņas iznākumu.»

Eirolīgas latiņa Latvijas čempioniem patlaban objektīvi ir par augstu, tomēr gluži reāli sasniedzamā uzvara pār Benetton apliecināja BK Ventspils potenciālās iespējas. Lai tās palielinātu un izmantotu, vēl jāstrādā. A.Galvanovskis apstiprināja, ka Tonija Lī vietā tiks meklēts cits saspēles vadītājs - līdzvērtīgs Strēlniekam, kurš spētu ne tikai atslogot Jāni laukumā, bet arī būtu labs treniņpartneris. Tiekot arī meklētas iespējas izīrēt Kristapu Kanbergu un Miku Sokolovu, kuriem nepieciešama lielāka spēļu prakse.

«Zvaigznes no malas klāt nenāks. Svarīgi, lai pašreizējie līderi nostabilizētu savu sniegumu augstā līmenī un nebūtu tādu svārstību kā pērn,» treneris apstiprināja, ka kurss uz savu spēlētāju audzināšanu nemainās.