Darba grupu Par valsts atbalsta programmu krīzes grūtniecības gadījumos, aizsargājot nedzimuša bērna tiesības uz dzīvību šovasar izveidoja pēc Demogrāfijas apakškomisijas vadītāja Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK) iniciatīvas, un tās mērķis bija izstrādāt priekšlikumus izmaiņām normatīvajos aktos, kas regulē abortu veikšanu. Darba grupā lēmumus pieņēma ar balsu vairākumu, tādējādi virsroku guva kristīgi noskaņotas organizācijas, kas atbalsta stingrākus pasākumus abortu ierobežošanai, savukārt mazākumā palika organizācijas un eksperti ar samērā liberālu skatījumu. Par aiziešanu paziņojušas nevalstisko organizāciju Papardes zieds, Providus, Resursu centra sievietēm Marta pārstāvji un ekspertes - tiesību zinātņu doktore Solvita Olsena, sociālo zinātņu doktore Signe Mežinska un dzimumlīdztiesības eksperte Dace Kavase.
«Jautājumi, kam jābūt pamatotiem uz pētniecību, nav tie, ko lemj ar balsu vairākumu,» uzskata biedrības Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle. Viņasprāt, Saeimai jāvērtē, kādas diskusijas ir pieļaujamas parlamentā un vai ir pieņemama radikālu viedokļu uzspiešana darba grupai, neņemot vērā ne Veselības, ne Labklājības ministrijas viedokli, ne Pasaules Veselības organizācijas praksi. Darba grupu pametušo organizāciju paziņojumā uzsvērts, ka I. Parādnieka rīcība ir vērsta uz sieviešu tiesību ierobežošanu, rosinot grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kā arī tiek pārkāpts Satversmes 99. pants, kurā noteikts, ka baznīca ir atdalīta no valsts. D. Kavase Dienai pauda bažas par ieteikto formulējumu, ka bērna tiesības tiek aizsargātas no ieņemšanas brīža: «Polijā jau ir gadījumi, kad šādas normas dēļ ārsti atsakās veikt manipulācijas, kas glābtu sievietes dzīvību, jo baidās, ka pret viņiem var sākt kriminālprocesu.»
Viena no organizācijām, kurai priekšlikumu izstrādē bija liela loma, ir asociācija Ģimene, kuras norādītajos mērķos minētas kristīgās vērtības. Tās valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze atbalsta strīdus raisījušo priekšlikumu par pārdomu laika pagarināšanu pirms lēmuma pieņemšanas par vai pret aborta veikšanu no trim līdz piecām dienām. Asociācijas vadītāja arī uzsver, ka izstrādātie priekšlikumi nenozīmē abortu aizliegumu un sievietei paliek pēdējās tiesības izlemt. Viņa aizstāv domu, ka demokrātija ievērota, jo protokolos visi viedokļi ir fiksēti, taču atbalstīti tie, par ko balsojis vairākums. Arī I. Parādnieks izsaucas: «Kādā veidā vēl vajadzēja ņemt vērā mazākuma viedokli?» - un pauž pilnīgu uzticību pieaicinātajiem ekspertiem, piemēram, LU Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītājai Valentijai Liholajai. Vēl nav skaidrs, kas notiks tālāk - par 16. oktobrī parlamentā plānoto I. Parādnieka un Ingas Bites (RP) iecerēto konferenci par nedzimuša bērna tiesībām uz dzīvību Saeimas prezidijs jau trīs reizes atsakās lemt, bet priekšlikumu izskatīšana Demogrāfijas apakškomisijā plānota tikai pēc tam.