Tāpat Jaunās konservatīvās partijas dibinātāju vidū ir virkne kādreizējo Pilsoniskās savienības biedru, kas apvienojās biedrībā Demokrātiskie patrioti, nepieņemot iekļaušanos Vienotībā, kā arī daļa Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Reformu partijas bijušo biedru.
Var teikt, ka partijas dibināšana bija ārēji izprovocēta. Demokrātiskie patrioti ilgi tam posās, bet nespēja saņemties. Lielais grūdiens nāca no Nacionālās apvienības puses, pērnā gada nogalē pieprasot sava pārstāvja valdībā tieslietu ministra Jāņa Bordāna atkāpšanos. Kā formālais iegansts tolaik tika minēta biedrības Demokrātiskie patrioti, kur darbojās arī Bordāns, iecere pārtapt partijā, kaut publiski lielāku ažiotāžu raisīja konflikts starp nacionāļiem un ministru par viņa ieceri ieviest kārtību maksātnespējas administratoru darbībā, kas savukārt varēja apdraudēt partijas atbalstītāju biznesu. Cīņa starp Nacionālo apvienību un ministru ļoti strauji cēla viņa atpazīstamību un popularitāti sabiedrībā, kas arī iedrošināja uzņemties politiskā līdera lomu un veidot tieši konservatīvu partiju startam Saeimas vēlēšanās.
Laika gaitā gan Bordānam pievērstā uzmanība noplaka, uz vasaras beigām raisot pat publisku partijas sašutumu, ka tiek ignorēti. Īpaši dēļ tā, ka Latvijas Televīzija diskusijā Izvēlies nākotni Jaunajai konservatīvajai partijai bija iedalījusi vietu starp tiem politiskajiem spēkiem, kam varētu būt vismazāk izredžu vēlēšanās. Tāpēc nav pārsteigums, ka partija šo sabiedriskā medija piedāvāto viedokļa paušanas iespēju demonstratīvi ignorēja.