Ietekmīgākie pasaules cilvēki trešdien pulcējās Šveices kalnu kūrortpilsētā Davosā, lai aizsāktu piecu dienu ilgo un pēc kārtas jau 42. Pasaules Ekonomikas forumu. Aptuveni 2600 biznesa un valsts līderu vidū ir tādas personas kā Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarda, Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītājs Mario Dragi, Vācijas kanclere Angela Merkele, ASV finanšu ministrs Timotijs Geitners un citi.
Foruma dalībnieku vidū valda piesardzīga noskaņa, daudziem norādot, ka labāka alternatīva kapitālismam nav saskatāma. «Kapitālisms varbūt ir slikta sistēma, taču tas ir labāks par visām citām sistēmām,» aģentūrai AP uzsvēra Vašingtonā bāzētās globālo aktīvu pārvaldes firmas Carlyle Group līdzdibinātājs Deivids Rubenšteins. Davosas elite norāda, ka jāiegulda lielas pūles, lai kritiķus pārliecinātu par to, ka kapitālisms nav zemē metams un pasaule spēj mācīties no pagātnes kļūdām.
Sabraukušie uzsver, ka viena no lielākajām problēmām šobrīd ir ienākumu nevienlīdzība, kas saasinājusies kopš 2008. gada vērienīgās krīzes. Kā vēsta aģentūras Bloomberg aptauja, vairāk nekā puse starptautisko investoru uzsver, ka ekonomisko izaugsmi kavē tieši nevienlīdzība.
Davosā pulcējušies arī protestētāji, kas apmetušies no sniega izbūvētās iglās. «Mēs domājam, ka līderi Pasaules Ekonomikas forumā mēģina ieviest jaunas shēmas, tikai lai vairotu savus ienākumus, nevis palīdzētu pasaulei,» sacīja protestējošais inženieris Amadejs Tīmans no Cīrihes.