Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Līderi klupt neatļaujas

Virslīgas līdervienības 17. kārtā neatļāvās pret turnīra tabulas lejasgala komandām izsēt vērtīgos punktus, lai gan ne bez problēmām pie panākuma tika pat pirmajā vietā esošie Skonto futbolisti, kuri pret Spartaku ielaida piektos vārtus sezonā.

No turnīra tabulas un spēku samēru viedokļa lielākā intriga bija meklējama Slokas stadionā, kur vietējā FC Jūrmala uzņēma dažādu problēmu nomākto Liepājas metalurgu. Papildu odziņa bija bijušo liepājnieku Kristapa Grebja un Andreja Prohorenkova spēle jūrmalnieku sastāvā. Tieši Grebis deva ieguldījumu mājinieku pirmo vārtu guvumā, pirmā puslaika beigās izkārtojot sitienu Sergejam Časovskim. Grebim bija iespēja dubultot pārsvaru ar 11 metru soda sitienu, taču viņš netrāpīja vārtos. Iniciatīvu pārņēma viesi, turklāt Dmitrijs Hmizs pamanījās pat izlīdzināt rezultātu. Tiesa, jau pāris minūtes vēlāk jūrmalnieki vadību atguva un pārsvaru nostiprināja. Komandas turnīra tabulā šķir vairs tikai pieci punkti. Lai gan liepājniekiem ir spēle rezervē, jāņem vērā, ka tā ir izbraukumā pret čempionāta līdervienību Skonto.

Otra Jūrmalas komanda Spartaks svētdien gan pierādīja, ka skontieši nebūt nav tik neievainojami, līdz pat otrā puslaika vidum izturot favorītu ofensīvu. Vēl vairāk - jau piektajā minūtē Spartaks izvirzījās vadībā, kad pēc asas piespēles bumba neveiksmīgi atsitās pret rīdzinieku komandas aizsarga Renāra Rodes kāju un iespurdza vārtos. Skonto uzbruka lieliem spēkiem, ieguva daudz standartsituāciju, taču vairāk par neizšķirtu panākt neizdevās līdz pat 74. minūtei. Šeit gan jāsaka, ka ne bez pretinieku «palīdzības». Muļķīgā epizodē, protestējot pret tiesneša lēmumu, otro brīdinājumu saņēma Romāns Mickevičs, un, nokļuvuši skaitliskā pārsvarā, skontieši savu iespēju garām nepalaida. Otros vārtus spēlē guva arī Artūrs Karašausks, kļūstot par turnīra rezultatīvāko spēlētāju - kopā viņam 12 vārtu.

SMScredit.lv virslīgas 17. kārta
Daugava R - Jelgava 1:0 (Lukšis 17.), Metta/LU - Ventspils 0:2 (Tarasovs 40., Jančuks 68.), Skonto - Spartaks 3:1 (Karašausks 38., 89., Mingazovs 74. - Rode (s. v.) 5.), Ilūkste - Daugava 0:2 (Militaru 1., Kovaļovs 72. - 11 m.), Jūrmala - Metalurgs 3:1 (Časovskis 41., 78., Kuzņecovs 72. - Hmizs 69.)