Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Līderu duelī uzvar ventspilnieki

Veiksmīgā cīņa par atlēkušajām bumbām pie pretinieku groza sekmēja BK Ventspils basketbolistu uzvaru MasterCard Baltijas līgas līderu divcīņā savā laukumā pār VEF Rīgu (93:89). Spēle gan tikai daļēji atainoja divu šābrīža ambiciozāko Latvijas komandu spēku samēru.

Abām komandām jau šīs nedēļas sākumā paredzētas atbildīgas spēles Eiropas kausos, tāpēc saprotama bija VEF Rīgas galvenā trenera Rima Kurtinaiša vēlme pietaupīt nelielu traumu guvušo komandas kapteini Kristapu Janičenoku. Tā kā savainots ir vēl viens vefiešu snaiperis Sandis Valters, iespēja sevi pierādīt šāda līmeņa spēlēs bija Mārtiņam Laksam. «Var iebilst, ka viņš vēl ir jauns, taču basketbolista karjera ir īsa, tāpēc jāizmanto katra dotā iespēja,» norādīja Kurtinaitis un pauda nožēlu, ka Laksa nav attaisnojis uz sevi liktās cerības. Ventspils sastāvā veiksmīgi iesaistījās rezervisti Māris Gulbis, Lauris Blaus un Ingus Bankevics, kuri, piepalīdzot leģionāriem Rašadam Andersonam un Sauļum Kuzminskam, trešajā ceturtdaļā izveidoja izšķirošo atrāvienu. Spēles galotnē rīdzinieki nodemonstrēja cīņassparu, vairākkārt veiksmīgi nospēlēja Kaspars Bērziņš, taču izlieto sasmelt neizdevās un mājinieki nedeva VEF iespēju izglābties. «Kopumā spēlējām labi, taču neesmu apmierināts ar darbību aizsardzībā otrajā puslaikā. Galotnē panikai vajadzēja būt viņu nevis mūsu spēlē,» norādīja BK Ventspils galvenais treneris Aļģirds Brazis. Viņš pauda prieku par lielo skatītāju skaitu tribīnēs - tas norādot, ka komandas sniegums uzlabojas.