Saistībā ar svētdienas rītā pastrādāto zvērīgo noziegumu aizturēti divi 22 un 33 gadus veci vīrieši no Panevēžas apriņķa, un viņiem piemērots pagaidu drošības līdzeklis - trīs mēnešus ilgs arests.
Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka vīrieši, kuri bijuši pazīstami tikai dažas dienas, naktī uz svētdienu izklaidējušies kādā Panevēžas naktsklubā, kur lietojuši alkoholu un smēķējuši marihuānu. Pēc naktskluba pamešanas abi sēdušies automašīnā, lai dotos pabrokastot uz kādu kafejnīcu, bet galamērķi nav sasnieguši, jo pa ceļam autobusa pieturā pamanījuši pusaugu meiteni.
Vīrieši apturējuši braucamo pie pieturas un piedāvājuši meiteni aizvest līdz mājām. Pagaidām policija nav noskaidrojusi svarīgu niansi - vai jaunā sieviete pati iekāpa transportlīdzeklī, vai viņa ar varu tika piespiesta to darīt.
Meitene trīs reizes zvanīja uz Vienotās palīdzības centru, kas saņem un apstrādā cilvēku lūgumus pēc palīdzības. Pirmajā reizē viņa ar operatoru runāja aptuveni pusstundu un paskaidroja, ka divi jauni vīrieši viņu ir izvarojuši, bet pēc tam ieslodzījuši automašīnas bagāžas nodalījumā un draudējuši noslīcināt. Tomēr meitene nesaņēma palīdzību.
Vēlāk Panevēžas policija saņēma zvanu, ka mežā netālu no Dembavas pilsētiņas deg automašīna. Pēc liesmu nodzēšanas transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā atrada stipri apdegušu līķi.
Vienkāršie iedzīvotāji un politiķi pēc notikušā metušies kritizēt palīdzības centru, kas neatsaucās uz meitenes izmisīgajiem palīgā saucieniem, bet izrādās, ka dienests nespēj noteikt telefona numuru un vietu, no kuras saņem zvanu. Iestāde šos datus var saņemt tikai no sakaru operatoriem, bet ne visi operatori tos sniedzot.
Lietuvas iekšlietu ministrs Dailis Alfonss Barakausks uzskata, ka notikušajā traģēdijā pirmām kārtām ir vainojams augstais noziedzības līmenis valstī. Savukārt eksperti izplatīto noziedzību saista ar dziļajām sociālekonomiskajām problēmām - augsto bezdarbu ārpus pilsētām, ienākumu nevienlīdzību, ģimenes institūcijas iziršanu, emigrāciju un nepietiekamiem prevencijas pasākumiem. Abi aizdomās turētie ir ilgstoši bezdarbnieki un iepriekš vairākkārt nonākuši konfliktā ar likumu.
Pēc šokējošā nozieguma pat izskanējuši aicinājumi Lietuvā atjaunot nāvessodu. Seima deputāts no partijas Kārtība un taisnīgums Petrs Gražulis šonedēļ parlamentā iesniedzis Kriminālkodeksa grozījumus, kas paredz atkal izpildīt augstāko soda mēru.
Deputāts domā, ka nāvessoda atcelšana 1998. gadā bija kļūda. «Sabiedrība jūtas nedroši, tādēļ nāvessoda atjaunošana būtu līdzeklis drošības sajūtas atgriešanai,» P. Gražuli citē Delfi.lt.