Viņu vietā ievēlēts Gints Rožkalns (_VL_), kurš būs atbrīvotais vietnieks, un Andris Garklāvs (LPP/_LC_), kurš vada a/s _Limbažu ceļi_ un par darbu domē algu nesaņems.
Pašvaldību vēlēšanās Limbažu novada domē ZZS ieguva piecus mandātus, PS - trīs, TP un LPP/LC - katra divus, VL!, TB/LNNK un SCP - katra vienu vietu. Valdošajā koalīcijā tagad ir deviņi deputāti, opozīcijā - seši. Novada domes priekšsēdis D.Zemmers Dienai atzina, ka neesot bijis šo pārmaiņu iniciators, un skaidroja, ka šādā koalīcijā labāk būs iespējams veikt strukturālās reformas. Mēram turpmāk būs tikai viens atbrīvotais vietnieks, un plānots atteikties no izpilddirektora vietnieka, tas kopā mēnesī dotu ap 1500 latu līdzekļu ietaupījumu.
Lai gan iepriekš bija izskanējis, ka opozīcijā esošā LPP/LC nav mierā ar pārāk lielu «štatu audzēšanu», vairāki ar domes partijām saistīti politiķi uzskatīja, ka pašvaldības vadībā «ir tautā mīlēti deputāti, kas labi izskatās un der reprezentācijai», bet novada vadībā vajag rīcības cilvēkus. Kad pērnā gada nogalē Limbažu novadā sāka runāt par pārmaiņām, aizkulisēs bija arī ierosinājums opozīcijā atstāt domē ietekmīgāko ZZS, bet tādā gadījumā mēra amatā nonāktu kāds no viņa nu jau bijušajiem vietniekiem, tas neapmierināja toreizējos opozicionārus. Var secināt, ka D.Zemmers bija izvēles priekšā - vai nu pieņemt jaunās koalīcijas veidotāju priekšlikumu, vai riskēt zaudēt amatu.
Z.Rubezis, kuram bija jāatstāj vietnieka postenis, Dienai atturīgi komentēja notikušo: «Koalīcija mainījās. Tā politikā notiek. Mēs - es domāju partijas - nepratām viena otrā ieklausīties.» Z.Rubezis atzina, ka par gaidāmajām pārmaiņām bijis informēts jau pērnā gada nogalē. Limbažu novadā ir Katvaru, Limbažu, Pāles, Skultes, Umurgas, Vidrižu un Viļķenes pagasts, kā arī Limbažu pilsēta. Iespējams, vismaz divos pagastos - Vidrižu un Skultes -, kur pagasta pārvaldi vada TP un PS, jaunā koalīcija arī varētu rosināt vadības maiņu.