Viņš piekritis diriģēt JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertu (nenokavējiet - sākums plkst. 16!). Soliste būs jaunā vijolniece 2. kursa studente Madara Pētersone, kura šo iespēju izcīnīja īpašā konkursā. Programmā ir Mocarta un Bēthovena mūzika - orķestra meistarības dienišķā maize, kur pilnīgi viss ir nežēlīgi skaidri caurskatāms.
Īpašs vakara notikums būs Mocarta virtuozais un ekspresīvais Piektais vijoļkoncerts (La mažorā). «Tas ir kā opera - dramaturģiski bagāts un vienlaikus smalku nianšu caurausts,» stāsta Madara Pētersone. Orķestra izpildījumā skanēs arī uvertīra no operas Bēgšana no Serāla, kuras sižeta pamatā ir Mocarta dzīves laikā Vīnē modernā turku tēma. Programmu vainagos Bēthovena Septītā simfonija, ar kuras spilgtu lasījumu K. M. Šišons savulaik pārsteidza vienā no saviem pirmajiem koncertiem Latvijā.
«Es uzskatu, ka Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim ir pienākums pilnveidot ne tikai sevi, bet visas Latvijas kultūru un sabiedrību.» K. M. Šišons īpaši norāda uz Mūzikas akadēmijas lomu: «Mūzikas nākotne Latvijā ir akadēmijas rokās.» Starp citu, šī koncerta honorāru diriģents ziedo akadēmijai, kurā no viņa gaida arī meistarklases topošajiem diriģentiem.
Jau šomēnes Šišons tur rīkos konkursu, kurā izraudzīsies LNSO diriģenta asistentu nākamajai koncertsezonai. «Viens no jaunajiem, daudzsološajiem diriģentiem iegūs iespēju gadu strādāt ar LNSO, viņš būs mans un LNSO viesdiriģentu asistents. Viņam būs iespēja arī pašam īstenot dažas koncertprogrammas,» skaidro K. M. Šišons.
Koncertprogramma, kurā viņš diriģēs JVLMA simfonisko orķestri, apvieno visas galvenās īpašības, kam, viņaprāt, jāpiemīt orķestrim, - dinamiski kontrasti, nevainojams ritms, stila un skaņas izpratne, kādu vēlējies komponists. «Ritms man ir īpaši svarīgs, un problēmas ar to ir visu pasaules orķestru slimība. Bez ritma mūziku atskaņot nav iespējams, un ar nepareizu ritmu mūzika neskan tā, kā to ir iecerējis komponists,» uzsver ar spāņu temperamentu un ritma izjūtu apveltītais britu diriģents.